Nepodceňte obliekanie seba a detí v zime

Tie pravé zimy s nízkymi teplotami a dostatkom snehu sú už minulosťou. Aj keď na začiatku januára k nám prišla pravá zima, nie sú to tie zimy, na ktoré sme kedysi boli zvyknutí.

V zime nesmieme podceniť obliekanie seba a detí. Ako sa teda obliekať a ako obliekať deti na pobyt v prírode, či na prechádzku?

Bábätká

Ak máte doma malé bábätko, pri ňom treba dať veľký pozor na vrstvenie a dostatočnú ochranu pred chladom. Malé bábätko nemá dostatočne vyvinutú termoreguláciu a aj v zime platí, že dieťatku by ste mali dať o vrstvu viac ako sebe. V tomto ročnom období naplno využijete fusak, ktorý si môžete dať ušiť z látky, ktorá sa vám páči. Dostatočne hrubé fusaky ochránia dieťatko pred chladným zimným počasím.

Okrem toho nezabúdajte dieťatko obliecť do viacerých vrstiev. Oceníte bavlnené body, polodupačky, dupačky, ale aj zimný overal, ktorý dieťatko bude dostatočne chrániť.

Nezabúdajte na ochranu ručičiek a hlavičky.

Staršie deti

Staršie deti obliekajte do zimných overalov, ktoré dieťa ochránia a jednoduchšie sa čistí. Malé deti radi chodievajú po kalužiach, po blate, ktoré sa môže objaviť po miernom oteplení. Overaly, či hrubé bundy a nohavice vyberajte z odolného materiálu softshell. Látka softshell je praktická, priedušná a hlavne nepremokavá. Je vhodná do vlhkého prostredia, čiže vhodná aj do zimy.

Nezabudnite na rukavice, teplú čiapku so zaväzovaním pod krkom a teplý šál.

Oblečenie pre mamy

Čo sa týka vás, mamičkám odporúčame obliekať si na prechádzky merino tričká s dlhými rukávmi, či praktické bavlnené dámske body, ktoré ochránia rizikové partie pred nachladnutím.

Zvoľte skôr termo ponožky, termo legíny, hrubý šál, rukavice, teplú čapicu a podšité dámske mikiny. Počas prechádzky, aj keď sa budete hýbať, musíte byť dostatočne oblečená.

Zdroj obrázka:

Autor:  Evgeny Atamanenko / Shutterstock.com