Nič vám nedodá taký pocit slobody na cestách ako motorka

Konečne nastal ten čas, keď ste si kúpili vlastnú motorku a tešíte sa z letného počasia, ktoré vám umožní užívať si chvíle plné slobody na cestách? Nezabudli ste však na ďalšiu výbavu k motorke?

Základom je prilba, ktorá ochráni pred najhorším

O povinnosti nosiť prilbu na motorku hádam nemusíme hovoriť. Nejde len o dodržiavanie nariadení, ale v prvom rade o vašu bezpečnosť, keďže prilba chráni to najdôležitejšie, vašu hlavu. To však neznamená, že s prilbou nemôžete vyzerať štýlovo. A je jedno aký typ motorky ste si zadovážili, určite nájdete prilbu, ktorá sa skvelo hodí k vášmu stroju.

Ak ste milovníkom rýchlej (samozrejme v rámci predpisov) jazdy a hrdým majiteľom nového supersportu, prilba v pretekárskom štýle alebo inak povedané race prilba, bude určite tou pravou. Ak vás to ťahá skôr na nespevnené cesty, k enduro motorke sa (ako inak) hodí enduro prilba. No a ak túžite bezstarostne brázdiť cestami na nadupanom choppri, otvorená prilba v retro dizajne len podčiarkne štýl vašej motorky.

Ak vám samotný motocykel príde málo štýlový, pomôže vám motorkárske oblečenie

A keď už hovoríme o štýle, hádam ste nechceli na prvú jazdu vyraziť v domácom tričku a teplákoch? Zaobstarajte si štýlové oblečenie na motorku a oblečte sa ako pravý motorkár!

To neznamená, že si musíte hneď natiahnuť úzke kožené nohavice. Tie nechajte pre svoju partnerku, tá v nich vynikne určite viac ako vy.

Motorkárske nohavice nájdete aj v textilnom prevedení, prípadne ak plánujete jazdiť na motorke aj do práce a nechcete si so sebou nosiť náhradné oblečenie, kevlarové moto rifle budú pre vás to pravé. Tie sú vhodné na každodenné nosenie a zároveň pre jazdy na motorke, keďže sú na exponovaných miestach podšité aramidovou textíliou, kevlarom.

Potom vám stačí len vhodná bunda, aby vás pri rýchlejšej jazde neprefúklo a rukavice, s ktorými sa vám bude zaručene jazdiť nielen bezpečnejšie, ale aj pohodlnejšie. A ste pripravený vyraziť.

Zdroj obrázka:

Autor: Mateja_88 / Shutterstock.com