O rozvode ani muk!

rozvod

Pokiaľ uvažujete o rozvode, mali by ste si dobre premyslieť všetky svoje kroky. Rozvod patrí k najstresujúcejším obdobiam života. Pri takejto skúške sa vám naisto potvrdí, kto vás má skutočne rád a stojí po vašom boku za každých okolností, ale odkryjú sa aj pravé tváre dlhoročných priateľstiev.

Je to iba medzi vami

Vzťahy dokážu byť pekne zložité. Najideálnejšie by to bolo, keby všetci ľudia mali schopnosť vžiť sa do situácie toho druhého. Žiaľ, všetci máme svoju pravdu, vlastné ego, ktoré kladieme na prvé miesto. Treba si uvedomiť, že za všetky problémy vo vzťahu sú zodpovední obaja partneri rovnako. Nikto nemá väčšiu či menšiu chybu. Nikto nerobil viac alebo menej. Manželia sú rovnocenní. Preto, ak to neklape, zakročiť treba ešte v zárodkoch. Keď spolu neviete riešiť malé problémy, ako si poradíte s ostatnými životnými prekážkami?

Iba vy vidíte do svojho vzťahu a dokážete zhodnotiť všetky spoločné dni. Ste priamymi účastníkmi veľkolepej cesty, ktorá by podľa Boha alebo štátu, mala trvať až do smrti. Sú manželstvá, kde sa s pokorou znášajú aj také silné skúšky, akými sú alkoholizmus, drogy, iné návykové činnosti, agresia alebo psychické týranie. V mnohých prípadoch sú ochotní jeden druhému odpustiť dokonca aj neveru. Keď toto všetko obstoja, cítia sa silnejší a tvrdia, že práve o tom to celé je. Prejsť si týmto všetkým spoločne a nájsť východisko. Harmóniu. Lásku.

Niet nad dohodu

Najlepší prípad nastáva, pokiaľ ste obaja rozumní a vidíte, že „tudy cesta nevede“. Po vzájomnej dohode tak rozvod dokáže prebehnúť celkom rýchlo a jednoducho. Áno, aj vtedy, keď máte deti. Niekedy sa však stáva, že jeden z manželov s rozvodom nesúhlasí a vtedy je to o to ťažšie. Vyhrážky, citový nátlak a mnohé iné „dobrodružné“ situácie. Premyslite si, komu čo poviete, ale najlepšie je nehovoriť nikomu nič, aby sa to následne neobrátilo proti vám. Verte, že zrazu začne byť každý múdry a nájdu sa aj „spasitelia“, ktorí si myslia, že vzťah, ktorý je rozvrátený, zachránia. Nech vás neprekvapí, keď sa proti vám možno obráti najbližšia rodina alebo známi.

Nie je síce na chválenie, ale je to nový začiatok

Titul „rozvedená“ neznie príliš vábivo, ale niekedy je to jediné možné riešenie, pokiaľ chce byť človek šťastný. Každý je zodpovedný za svoj vlastný život, musíme prijímať následky a učiť sa z chýb. Nie je to žiadna hanba ani rarita. Práve rozvod vám ponúka druhú šancu na život, verme, že na lepší.

About