Obávate sa lockdownu cez sviatky? Spravte si zásobu kníh

Keď sme boli deti, zrejme najviac sme sa na Vianoce tešili kvôli darčekom. Áno, Vianoce so sebou prinášali aj druhé najdlhšie prázdniny, ale predsa len v tomto ohľade jednoznačne dominovalo leto. A čo teraz, keď sa z nás stali dospelí?

Byť doma nemusí byť nuda

Dospelí sa najviac tešia práve na prázdniny… teda pardon, na dovolenku. Aspoň tí, ktorí nemusia počas tohto sviatočného obdobia chodiť do práce. Aj keď sa na takéto voľno vždy tešíme, niekedy sa stane, že zrazu nevieme, čo s voľným časom.

Obzvlášť, ak počas roka máme toľko povinností, že poriadne nevieme, čo je to voľný čas. A doma poznáme maximálne tak naše jedálenské stoly, keď pri nich v rýchlosti do seba hádžeme raňajky, či večere.

Aby toho nebolo málo, sme v lockdowne a voľnočasové aktivity mimo domu sú tak značne obmedzené. Zabaviť sa však dá aj doma. A aj inak ako nekonečným prepínaním televíznych staníc v snahe nájsť niečo, čo sa dá aspoň trochu pozerať.

Veľkolepé príbehy sa neodohrávajú len na obrazovkách

Zabaviť sa doma je predsa možné aj bez obrazoviek. A nie je to nič zložité. Ak máte chuť na nejaký príbeh, nemusíte si pustiť film či seriál. Stačí otvoriť dobrú knihu. Nielenže si vychutnáte častokrát aj sfilmované príbehy v pôvodnej, detailnejšej podobe, necháte pracovať aj svoju predstavivosť, keďže si vizuálnu stránku príbehu budete dotvárať vo svojej hlave.

A pritom ide o nenáročnú zábavu. Stačí sa pohodlne usadiť na vašu sedačku a môžete sa nechať pohltiť stránkami knihy. Alebo ak patríte medzi skutočných knihomoľov, čo takto si konečne doma spraviť váš vlastný čitateľský kútik?

Stačí zamieriť do najbližšej predajne nábytku medzi pohodlné relaxačné kreslá a vybrať si to svoje. K tomu stojaciu lampu, aby ste mohli čítať aj počas dlhých zimných večerov a ideálne aj nejaký menší stolík, kde si budete nechávať odloženú práve rozčítanú knihu.

Zdroj obrázka:

Autor: wavebreakmedia / Shutterstock.com

About