Obdarujte sa na Vianoce darčekom, ktorý poteší všetky vekové kategórie

Výklady obchodov sú už vysvietené a všade môžeme vidieť vianočnú výzdobu. Vianoce sú už za rohom a väčšina z nás už pomaly, ale isto začína kupovať vianočné darčeky pre príbuzných.

Ak by ste si ako rodina chceli kúpiť jeden univerzálny darček, ktorý by potešil nielen deti, ale aj rodičov, jeden typ na darček pre vás máme. Jedná sa o puzzle.

Učebná pomôcka

Ešte pred pár storočiami slúžili predchodcovia puzzle ako učebné pomôcky. Využívali sa na hodinách geografie a za tie roky sa pretransformovali do dnešnej podoby. Aj dnes slúžia ako učebné pomôcky. Najmä pre starších ľudí sú vhodné na rozvíjanie motoriky a cibrenie pamäti. Platí to však aj pri ľudí v stredných rokoch a pre malé deti.

Keď si kúpite nové puzzle, zaručene tým budete rozvíjať motoriku a pamäť všetkým svojim rodinným príslušníkom, vrátane seba.

Kvalitná podložka

Ak si kúpite puzzle 1000, 2000 alebo 5000, potrebujete podstatne viac miesta, ako by ste stavali detské puzzle s tými najmenšími. Čím viac dielikov máte, tým väčšiu podložku budete potrebovať.

A prečo je vlastne kvalitná podložka pod puzzle dobrá? Je dobrá najmä kvôli tomu, aby vám umožňovala manipulovať s už poskladanými dielikmi. Určite by ste nechceli zložené dieliky oddeľovať od seba, len preto, že potrebujete uvoľniť miesto na zemi, resp. na písacom stolíku.

Ak by ste nevedeli, akú značku kupovať, zamerajte sa na kvalitné Ravensburger puzzle.

Triedenie dielikov

Aby sa vám obrazec ľahšie staval, roztrieďte si dieliky podľa farby, resp. podľa toho, v ktorej časti obrázka sa budú nachádzať. Takto si uľahčíte hľadanie správnych dielikov a tým aj skrátite dĺžku stavania obrázka puzzle.

Nájsť univerzálny darček pre celú rodinu môže byť náročné. Potešte preto svojich blízkych peknými novými puzzle a počas vianočných sviatkov sa pustite do stavania týchto obrázkov. Ak by ste chceli, môžete si potom poskladaný obrázok zlepiť a dať zarámovať.