Oblečenie, ktoré by mali mať v šatníku všetky tehotné ženy

oblecenie-pre-tehotne

Tehotenstvo je pre ženu veľkou zmenou. Meniace sa nálady, opuchnuté končatiny, migrény, pocit na zvracanie – aj s týmto sa stretávajú tehotné ženy. S rastúcim bruškom však prichádza problém s obliekaním. Oblečenie, ktoré žena doteraz nosila, ktoré milovala, je jej zrazu malé.

Ktoré oblečenie by ste ako tehotná mali mať v šatníku?

Voľné dámske blúzky

Voľne padavé dámske blúzky z tenkých materiálov môžete nosiť v každom ročnom období. Môžete si ich obliecť pod zateplený kabát, ale môžete ich nosiť aj v teplejšom ročnom období ako vrchnú a zároveň jedinú vrstvu. Dámske blúzky s volánmi sú navyše veľmi elegantné, čo oceníte, ak ešte pracujete a váš zamestnávateľ od vás zamestnancov vyžaduje určitý dress code.

Voľné dámske blúzky odporúčame aj po pôrode. Nebudete mať problém s dojčením vášho bábätka. Stačí len rozopnúť pár gombíkov a nosiť dojčenskú podprsenku.

Tehotenské rifle

Tehotným ženám robia problémy práve úzke nohavice, ktoré nezapnú. V páse ich navyše nepríjemne ťahajú a blížia na rastúce bruško.

V tehotenstve by ste mali mať v šatníku aspoň dvoje elastické tehotenské rifle. Štýlová a trendy môžete byť aj v tehotenstve. Nemusíte sa báť, že by vás rifľovina tlačila. V prípade tehotenských riflí je materiál elastický, prispôsobivý.

Tuniky

Voľnejšie vrchné diely sú v tehotenstve vítané, preto vám okrem blúzok odporúčame nosiť aj tuniky. Nájdete ich nielen v letnej kolekcii, ale aj v tej zimnej – tuniky pletené z jemného úpletu. Napriek tomu, že toto oblečenie je voľnejšieho strihu, pletené tuniky z jemného úpletu vás dokonale zahrejú aj v tých najchladnejších dňoch.

Vyskúšať môžete aj svetrové pletené šaty, ktoré budú kopírovať vaše tehotenské bruško.

Pánske tričko

V tehotenstve, najmä na doma, oceníte XXL veci, napríklad také pánske tričká. Vôbec sa za nosenie takýchto vecí nemusíte hanbiť, patrí to k tomu. Aj z takéhoto oblečenia dokážete vytvoriť dobrý outfit. Stačí si kúpiť prispôsobivé elastické legíny, poprípade mom jeans a outfit máte hotový!