Päť krajín, do ktorých cestujú Slováci v lete najradšej

Konečne sa nám „zjarnieva“ nielen v kalendári, ale aj vonku. A aj keď na leto si ešte počkáme, čo takto si toto čakanie skrátiť výberom destinácie pre vašu tohtoročnú letnú dovolenku pri mori? A inšpirovať sa môžete nasledujúcimi krajinami, ktoré patria medzi Slovákmi k tým úplne najobľúbenejším.

Chorvátsko, Taliansko a Grécko

Začať samozrejme nemôžeme žiadnou inou krajinou, než Chorvátskom. Je tu predsa „slovenské“ more. Za svoju obľúbenosť vďačí aj tomu, že na chorvátskom pobreží viete byť relatívne rýchlo aj vlastným autom, takže ak máte strach z lietania, nechce sa vám cestovať k moru autobusom alebo jednoducho milujete praktickosť vlastného auta na dovolenke, Chorvátsko je pre vás jednoznačnou voľbou. Samozrejme, blízkosť nie je jedinou výhodou tejto krásnej krajiny.

Podobne je na tom aj Taliansko. Na jeho severné letoviská taktiež chodí množstvo Slovákov, ktorí nedajú dopustiť na dovolenky, na ktoré môžu ísť vlastným autom. Ak však chcete zažiť pravé krásy Talianska, nemali by ste sa obmedzovať len na najbližšie letoviská. Veď Taliansku patrí aj Karibik Stredomoria ako býva zaslúžene označovaný ostrov Sardínia.

Medzi našincami sa teší veľkej obľube aj dovolenka v Grécku. Ponúka nielen destinácie na pevnine, ale aj nespočetné množstvo ostrovov, ktoré dávajú ich návštevníkom nespočetné množstvo dôvodov, prečo si dovolenku v Grécku pravidelne opakovať a preskúmať aj iné ostrovy.

Egypt a Turecko

Milovníci šnorchlovania, či potápania zase ocenia dovolenku v Egypte. V mnohých egyptských destináciách je totiž naozaj bohatý podmorský život a môžete tu objavovať množstvo pestrofarebných koralov a rýb.

V neposlednom rade musíme spomenúť aj Turecko, ktoré sa pravidelne objavuje na popredných priečkach u našich cestovných kancelárií. Okrem krásnych pláží je Turecko krajinou, kde sa počas histórie prelínali rôzne kultúry a je tak skvelou voľbou aj pre tých, pre ktorých bol v škole najobľúbenejším predmetom dejepis.

Zdroj obrázka:

Autor: Sven Hansche / Shutterstock.com

About