Patríte k tým, ktorí celú zimu rozmýšľajú nad letnou dovolenkou?

Už máte vybranú dovolenkovú destináciu na najbližšie leto? Že predbiehame, veď ešte nezačal ani čas zimných dovoleniek? Možno máte pravdu, ale ak príliš zime neholdujete, nezaškodí si spríjemniť chladné dni rozmýšľaním o lete.

Nemusíte mať neobmedzený rozpočet ak chcete navštíviť krásnu destináciu

Obzvlášť ak nechcete zvoliť aj budúce leto tradičnú „autovú“ dovolenku v Chorvátsku, chcelo by to porozmýšľať nad destináciou. Onedlho sa naplno rozbehne ponuka first minute dovoleniek a pokiaľ nie ste ten typ, ktorý bude (alebo môže) čakať do poslednej chvíle na nejaký ultra last minute, práve first minute môže byť cestou, ako ušetriť pri rezervovaní si dovolenky.

Takže si otvorte mapu a skúste si nájsť vami vysnívanú destináciu. No dobre, nemusí byť úplne vysnívaná, predsa len treba brať do úvahy aj váš rozpočet, ale krásne destinácie predsa nie sú len tie, na ktoré miniete všetky svoje úspory.

Modrá vlajka kam sa len pozriete

Ak vám je blízke Grécko, ale v Grécku ste už boli niekoľkokrát a chcete aspoň menšiu zmenu, čo takto vyskúšať dovolenku na Cypre? História tohto ostrova je výrazne previazaná s Gréckom a cítiť to na každom kroku.

Môžete napríklad navštíviť miesto, kde sa podľa gréckej mytológie zrodila bohyňa krásy, Afrodita. A rodisko bohyne krásy predsa musí byť samo o sebe krásne, no nie? Cyprus takým rozhodne je. Nájdete tu jednoducho všetko. Krásne pláže, historické pamiatky, malebnú prírodu, romantické dedinky aj živé mestá a výbornú kuchyňu.

Väčšinu „letných“ dovolenkárov však predsa len najviac zaujímajú pláže. A množstvo tých cyperských je označených modrou vlajkou. To znamená, že spĺňajú prísne kritéria nielen v oblasti čistoty, ale aj čo sa týka bezpečnosti, vybavenosti a environmentálneho manažmentu. Ak sa teda chcete kúpať na naozaj krásnych plážach, na Cypre budete mať z čoho vyberať.

Zdroj obrázka:

Autor: P A / Shutterstock.com

About