Plánujete si záver zimy užiť na horách? Naplánujte si pobyt v Tatrách

Tohtoročná zima je na Slovensku za posledné roky najslabšia. Pociťujú to aj viaceré slovenské lyžiarske strediská, ktoré sa trápia s počasím a kvôli vysokým teplotám majú problém aj so zasnežovaním zjazdoviek.

Ak ale máte radi slovenské hory a chceli by ste si záver zimy užiť na horách, skúste si v čo najskoršom termíne zajednať pobyt v Tatrách.

Lyžovačka v Tatrách

Záver zimy si môžete pokojne užiť najmä na zjazdovkách dostupných v Tatrách. Vo Vysokých Tatrách sú obľúbené najmä zjazdovky Štrbské Pleso a Tatranská Lomnica, kde máte možnosť zalyžovať si na skutočne kvalitne pripravených zjazdovkách. Veľmi obľúbenou zjazdovkou je aj Lomnické sedlo. Tomu však tento rok neboli dopriate tak dobré podmienky ako pominulé roky, no aj na tejto zjazdovke si budete môcť zalyžovať.

Lyžovačka v Tatrách, najmä vo Vysokých, je jedna z možností, ako tráviť čas v obľúbených slovenských horách. Lyžovanie v Tatranskej Lomnici, či na Štrbskom Plese je vhodné aj pre skúsených lyžiarov a aj pre menej skúsených.

Iné aktivity

Okrem lyžovania si ale v miestnych hotelových zariadeniach môžete oddýchnuť aj vo wellnesse. Väčšina moderných ubytovacích zariadení má vlastný wellness, takže nebudete musieť chodiť nikam inam. V zimnom období vás vo Vysokých Tatrách čaká na Hrebienku Tatranský ľadový dóm, ktorý každý rok fascinuje návštevníkov Hrebienka. Ľadové sochy tam budú až do skorej jari, preto si pri návšteve Tatier nenechajte ujsť túto krásu. V lete si budete môcť prejsť všetky najkrajšie túry v Tatrách. Teraz je ale väčšina turistických chodníkov uzavretá a vyjsť si môžete na Téryho chatu, Popradské pleso po zimnej ceste, či na Chatu pri Zelenom plese.

Užite si záver zimy v Tatrách a spravte si výlet po všetkých častiach Vysokých Tatier. S deťmi si užijete príjemné chvíle na Skalnatom plese (Svištia krajinka), ale aj na Hrebienku. Odporúčame zájsť aj na Rainerovu útulňu, kde si budete môcť pozrieť aj sochy zo snehu.