Plánujete zveľadiť svoju záhradu? Máme pre vás zaujímavé tipy

Práve záhrada bude nasledujúce týždne a možno aj celé leto našim útočiskom. Záhradkárske obchody vo veľkom začínajú predávať záhradné potreby. Záhradná sezóna sa už rozbehla a ten, kto pestuje zeleninu a ovocie na svojej záhrade, už pripravuje všetko na novú sezónu.

Ak si plánujete zveľadiť svoju záhradu, máme pre vás zaujímavé tipy.

Modernejšia zámková dlažba

Záhradu, či už okrasnú, alebo úžitkovú „zdobí“ aj dlažba. Ak máte popraskané dlažobné kocky a uvažujete nad ich výmenou, odporúčame vám zainvestovať do modernejšej zámkovej dlažby. Modernejšia zámková dlažba v prírodnej farbe vám dokonale zapasuje k trávniku k ostatným dominantám záhrady. Jej životnosť je vysoká, preto sa nemusíte báť skorého praskania a celkovo znehodnocovania dlažby.

Nesmiete ale zabúdať na kvalitné podložie. Zámková dlažba vám umožní presun z jednej časti záhrady na druhú bez toho, aby ste poškodili okrasné rastliny, ale hlavne trávnik.

Živý plot ako predelenie oddychovej zóny so záhradnou hojdačkou

Medzi väčšie investície patrí hlavne výmena strešnej krytiny. Ak ale máte spoľahlivú strešnú krytinu, môžete sa pustiť do inej investície, a to do zariaďovania oddychovej zóny, kde bude dominovať záhradná hojdačka. Aby ste si ale dokázali vychutnať súkromie a chrániť sa pred zvedavými pohľadmi z ulice, oddeľte si túto časť od zvyšku záhrady živým plotom. Skvelý živý plot budete mať z fotínií a brečtanu.

Záhradné hojdačky ale umiestňujte opäť na spevnenú plochu, aby sa vám neprepadávala do pôdy a neničila trávnik.

Mulčovacia kôra a záhradné obrubníky

Ak máte v pláne aj okrasnú záhradu, odporúčame vám kúpiť si záhradné obrubníky a oddeliť od trávnika plochu, kde budete sadiť okrasné kry a rastlinky.

Použite mulčovaciu kôru, ktorá zabráni rastu buriny a skrášli tak samotnú plochu s okrasnými rastlinami.

Zdroj obrázka:

Autor: 1000 Words  / Shutterstock.com

About