Potrebujete pomoc v oblastí daní? Daňový poradca Bratislava je tu pre vás

Marec je mesiacom, kedy mnohí musia podávať daňové priznanie za minulý rok. Daňový poradca Bratislava je osobou, ktorá vie byť veľmi nápomocná, a to nielen pre právnické osoby, ale i fyzické. Aby ste mali istotu, že všetko bude v poriadku, nájdite si daňového poradcu, ktorý je expertom vo svojej oblasti, to je v oblasti daní a musí byť aj výborným finančníkom. Ak si myslíte, že vy ako fyzická či právnická osoba máte svojho účtovníka a ten nahradí a poskytne rovnaké služby ako daňový poradca, tak ste na omyle. Dôvodom je, že na daňového poradcu sú kladené veľmi prísne požiadavky a sú členmi komory daňových poradcov.

Daňový poradca Bratislava musí spĺňať všetky požiadavky, ktoré stanovuje zákon

Daňový poradca Bratislava poskytujúca poradenstvo musí vykonať svoju činnosť v súlade so zákonom. Aby sa niekto stal daňovým poradcom, musí splniť všetky náležitosti, ktoré upravuje zákon. Na to, aby sa niekto mohol stať účtovníkom, postačí vám absolvovanie štúdia alebo ukončenie kurzu. To však neplatí, ak  sa niekto chce stať daňovým poradcom.

Daňový poradca musí absolvovať len vysokoškolské vzdelanie a po absolvovaní štúdia musí absolvovať päť rokov praxe v oblasti ekonómie či práva. Ak po škole uchádzač absolvuje prax ako asistent daňového poradcu, v tom prípade postačí len prax v trvaní troch rokov. Každý daňový poradca Bratislava musel vykonať i odbornú skúšku. Tým, že sa toľko kladie na daňových poradcov, tak len veľmi malé percento uchádzačov sa v konečnom dôsledku stane daňovým poradcom. Čiže, ak hľadáte kvalifikovaného daňového poradcu, tak je veľmi veľká šanca, že ním bude.

Daňový poradca Bratislava okrem potrebného vzdelania musí disponovať aj vlastnosťami, ako sú spoľahlivosť, zodpovednosť a bezúhonnosť. Navyše tejto osobe musíte plne dôverovať, pretože pracuje s vašimi financiami. Ak máte akékoľvek nejasnosti, mal by vám ich pomôcť vyriešiť a samozrejme mu musíte aj plne dôverovať, že všetky problémy v oblasti daní vyrieši správne, vo váš prospech. Ak potrebujete využiť služby daňového poradcu, tak nebojte sa osloviť známych či priateľov, aby vám pomohli. Možno sú to práve oni, kto má kontakt na spoľahlivú osobu. Ak nemáte v okolí nikoho, kto by vám pomohol  a odporučil vám spoľahlivú osobu, navštívte webovú stránku https://www.easystart.sk/.