Praktické rady pre tých, ktorí si z ponuky tonerov nevedia vybrať kvalitný

tonery-do-tlaciarne

Súčasťou každého kancelárskeho priestoru a domácej kancelárie je okrem počítaču aj zariadenie, ktoré nám pomáha vytlačiť dokumenty a obrázky na papier. Týmto zariadením nie je nič iné, ako výkonná tlačiareň. Aby však tlačiareň mohla plnohodnotne fungovať, potrebuje kvalitnú náplň, ktorá pri dlhodobejšom nepoužívaní nevyschne a nebude vynechávať.

Ak si z ponuky tonerov neviete vybrať tie kvalitné, poradíme vám, čo si pri ich výbere všímať, aby ste zbytočne neutratili peniaze za nekvalitný výrobok a na prvý raz si vybrali spoľahlivý toner, ktorý vám vydrží.

Značka tlačiarne 

V prvom rade je potrebné zistiť si, akú máte značku tlačiarne. Ak máte značku tlačiarne HP, potom si musíte kupovať tonery HP.  Ak máte tlačiarne Konica Minolta, potom budete potrebovať dobré tonery Konica Minolta. Vždy musíte hľadieť na značku tlačiarne a podľa toho kupovať nový tonery do vašej tlačiarne.

Originálne, či kompatibilné? 

Keď už budete mať ujasnené, akú značku tlačiarne máte a aké tonery si máte vyberať, teraz prichádza na rad ďalšia dilema. V ponuke tonerov budete mať možnosť natrafiť na dva typy tonerov – originálne a kompatibilné. Originálne tonery charakterizuje 100% spoľahlivosť pri tlači, dlhá životnosť, no ich veľkou nevýhodou sú najmä vysoké ceny. Vysoké ceny sú najmä preto, lebo si v podstate platíte aj za značku. Tieto tonery totiž vyrábajú firmy, čo vyrábajú aj tlačiarne, preto sú ceny také vysoké.

Do domácich tlačiarní vám odporúčame skôr kompatibilné tonery, ktoré sa kvalitou podobajú práve tým originálnym, no majú výrazne nižšie ceny. Vyrábajú ich alternatívne firmy, ktoré chcú vyplniť medzeru na trhu s tonermi a ponúkajú lacnejšie verzie kvalitných tonerov.

Ak práve hľadáte balenie kvalitných tonerov OKI, pozrite si radšej ponuku kompatibilných tonerov.

 Najlacnejšie tonery – repasované tonery 

Ak vás cena pri kompatibilných tonerov nepotešila a hľadáte niečo lacnejšie, potom vám neostáva nič iné, len si kúpiť repasované tonery. Sú to najlacnejšie tonery, ktoré zároveň aj šetria životné prostredie. Ako? Do pôvodného tonerového plastového obalu býva po vyčistený nasypaný nový tonerový prášok a tým sa toner môže ďalej opäť používať.