Prečo nie je dobré pýtať sa tieto otázky?

Frajerku už máš? Schudol si/ pribral si? Prácu si si už našiel? Čo študuješ? Prečo si nešiel študovať niečo iné? Nie si na toto už starý? Nemal by si už premýšľať nad hypotékou?

Čo a prečo sa nepýtať?

Small talk vytvára v ľuďoch úzkosť a rozhovor začínajúci sa otrepaným “ako sa máš” býva často zbytočnou stratou času. Najhoršie je, ak za ním nasledujú vyššie spomenuté otázky, ktoré spôsobujú nepríjemné pocity väčšine z nás.

Nie, že by sme boli prehnane úzkostliví, ale keď človeka stretneme po dlhom čase (alebo ho prípadne ani tak dobre nepoznáte), je možné, že sa akurát nachádza v zložitom období. Alebo ho jednoducho tieto veci štvú dlhodobo a trápi sa s nimi.

A jedna z najškaredších ľudských vlastností je, že sa s ním automaticky začneme porovnávať. Však som dopadol lepšie ako on?

Čo a prečo sa pýtať?

Áno, otázky o práci, škole a partnerovi povedia o človeku dosť (minimálne to, čo robí majoritu svojho času). No ak chcete vedieť aký je, čo má rád a či si s ním máte čo povedať, skúste využiť naše rady nižšie.

Milí čitatelia, prinášame množstvo lepších únikových ciest, vďaka ktorým sa dozviete o charaktere človeka oveľa viac.

Jeden veľmi dobrý kamarát sa ma na prvom stretnutí pýtal nezvyčajné otázky. A najlepšie na tom bolo to, že mi to vôbec neprišlo čudné. Nebolo to, samozrejme, nič intímne.

Opýtal sa ma “Za čo si išla na svojom úplne prvom karnevale?”

Rozhovor sa zvrtol a myslím, že sme sa k ďalšej otázke ani nedostali. Jednoducho sme túto prvú rozvíjali ďalšie dve hodiny.

Podobné otázky

Čo rád čítaš/počúvaš?

Aký je tvoj obľúbený film/kniha/pieseň?

Ktorú spomienku zo svojho života máš najradšej?

Aký je zatiaľ najlepší deň v tvojom živote?

Máš vysnívanú krajinu? Ktorá to je?

Ktorá celebrita by ťa mala hrať vo filme o tebe?

Si nočný alebo denný človek?

Keby si vyhral milión, čo by si urobil?

Čo rád robíš vo voľnom čase?

Čo ťa najviac otravuje/ Čo ťa najviac teší?

S kým živým alebo mŕtvym by si sa chcel stretnúť?

Ako sa volal tvoj prvý kamarát v škôlke?

Aké jedlo máš najradšej?

Tieto otázky sa nebudete ľudí pýtať počas 5-minútového rozhovoru, to je jasné. Sú to skôr návrhy, vďaka ktorým sa dostanete cez obávaný small talk k niečomu hlbšiemu. Možno vám je nejaký človek sympatický a vy neviete, čo by ste sa ho opýtali. Určite mu bude príjemné odpovedať na otázky týkajúce sa toho, čo má rád.

Rada na záver

Existujú témy, na ktorých sa ľudia najčastejšie pochytia, a to sú tie o náboženstve a politike. V niektorých prípadoch sú naozaj chúlostivé, tak si vždy vopred premyslite s kým sa ich chystáte otvoriť.

About