Prestala som používať mikrovlnku

Od kedy vymysleli mikrovlnky, vždy sme mali doma aspoň jednu. Jedna bola v kuchyni, ďalšia v záhradnom domčeku. Mikrovlnky máme v práci, majú ich naši starí rodičia, škôlky i školy. Zdanlivo dôležitá vec, ale iba do okamihu, kým si uvedomíte, že to zvládnete v pohode aj bez nej.

Nedostatok priestoru v kuchyni mi ukázal, že to ide aj bez nej

Momentálne bývam v byte, kde je taká malá pracovná doska, že plocha, na ktorej mám možnosť servírovať a chystať jedlo, vyslovene vytláča chuť, potrebu a povinnosť zadovážiť si spotrebič, ktorý všetci dôverne poznáme. Mikrovlnka. „Svätá“ a „blahoslavená“. Už viac nie je. Od kedy ju nemám, som zdravšia a choroby ma obchádzajú. Neveríte?

Nahradila som ju hrnčekmi, rovnako ako aj rýchlovarnú kanvicu

Stretla som sa s názormi, že som ako stará babka, ale vôbec mi to nevadí. No a čo, že si zohrievam vodu na kávu v malom hrnčeku a pri prelievaní 1/3 vody ide mimo šálky. Veď som doma a nikto ma nevidí. Je to môj svet. Obvykle pri návštevách skonštatujem, že mi predali deravý hrniec.

Jedlo si zohrievam v hrncoch alebo zapnem rúru a tak namiesto dvoch minút čakám 10 až 20 minút, ale vôbec mi to nevadí. Zvykla som si, že to mám urobiť ako prvé po príchode domov a kým sa prezlečiem z práce do teplákov a do papučiek, jedlo je už hotové, teplé a rozvoniava ako čerstvé. Iba jednu chybu to má – že ma nemá kto obslúžiť a následne umyť riad… 🙂

Začítala som sa do článkov o tom, aká je mikrovlnka nebezpečná

Momentálne ma nikto nenahovorí na to, aby som si v budúcnosti opäť kúpila tento vynález. Vezmite si, aké žiarenie vysiela do potravín, ktoré prijímate a to nielen vy, ale aj vaše deti a novorodenci. Veľmi ochotne si servírujete jedlo, ktoré mikrovlnka kompletne prerobí, zmení štruktúru i celé zloženie. Menia sa molekuly a atómy potravín. Čo bolo zdravé – prestane byť zdravé, dokonca sa z toho stane jed, ktorý dobrovoľne konzumujete. Okrem jedla, ktoré je vystavené tak silnému žiareniu (norma je 10 hertzov, mikrovlnky majú od 300MHz!), vystavujú sa nebezpečným vlnám všetci členovia domácnosti, ktorí sa nachádzajú v ich blízkosti. (Ne)dobrovoľne sa nechávame ožiariť.

Po prečítaní týchto a podobných článkov som si uvedomila, že som už asi štyri mesiace nebola vôbec chorá. Ani len malý „soplík“ ma nenapadol a to už zúrila chrípka okolo mňa aj trikrát. Pripisujem to lepšej imunite a tomu, že som prestala škodiť vlastnému telu.

About