Prichádzajú na vás depky? Nedajte im žiadnu šancu!

Depresie alebo aj depky, sa z času na čas pritrafia do života každého jedného z nás. Hoci sa to možno nezdá, ale sú pre náš duševný rast veľmi dôležité. Obvykle prichádzajú v období, kedy sa niečo končí a začína sa nová éra. Či už vo vzťahu, alebo v pracovnej oblasti.

Čistí sa nám duša

S depresiou sa nám takpovediac „čistí“ duša. Niekedy to pekne bolí a je to nepríjemné, no keď sa naučíme tieto stavy zvládať, cítime sa silnejší. Láska voči nám samým aj voči celému svetu ešte viac porastie a zaplaví nás vďačnosť za život. Vieme, že všetky búrky prehrmia, že raz vyjde slnko, ktoré bude ešte jasnejšie a dokonale posvieti na naše ďalšie cesty. Neotáčajme sa dozadu, hľaďme stále vpred. Tam nás čaká svet, ktorý nám všetko poskytne.

Všetko zlé sa raz skončí

Nič netrvá večne. Keď sa cítime úplne na dne, tak stále myslime na to, že hlbšie to už nejde, a teda – už budeme len stúpať vyššie! Budeme sa mať lepšie, pretože depresie sú len skúšky. Dôležité je nepripúšťať si negatívne emócie. V najťažších chvíľach sú tieto frázy na nič platné a každý sa na ne zvysoka „vykašle“. Sme ľudia. Každý máme vlastnú pravdu a žiaľ, aj ego. Ego je náš najväčší nepriateľ, ktorý nás núti ľutovať sa a neustále nám v mysli opakuje, že si buď niečo nezaslúžime, alebo naopak, že si práve toto zaslúžime, pretože sme takí či onakí.

Sme tým, čím žijeme, o čom premýšľame a čomu veríme

Preto, ak sa najbližšie prichytíte pri pochmúrnych stavoch myslenia, zaručene vám pomôže zmena postoja. Nepremýšľajte o nešťastí, chorobách, o tom, čo vás postretlo a nepreberajte problém z každej strany. Iba tým kŕmite svoj žiaľ. Namiesto toho sa venujte tomu, čo vás baví a napĺňa. Tomu, z čoho máte radosť, čo vás teší. Môže to byť počúvanie obľúbenej hudby, prechádzka v prírode, šport, ale hlavne spoločnosť.

Veselá partia ľudí vás okamžite vylieči z pocitov samoty, prinavráti do života elán a vytvorí pocit potrebnosti. Svet nás tu chce mať všetkých. Máme tu svoju úlohu. Keep smiling!

About