Pripravte svoje auto na zimu

Aj keď v posledných rokoch sú zimy u nás pomerne slabé, zimná príprava áut by nemala byť podceňovaná. Mnohí vodiči robia chybu v tom, že zimné pneumatiky dávajú na svoje autá až po prvom výraznejšom mrznutí, či po prvom snežení. Vtedy je však už neskoro a výrazne sa tak zhoršuje stabilita auta na ceste.

Pripravte svoje auto na zimu.

Nezávisle kúrenie

Šoférovanie v studenom aute nie je pre nikoho príjemné. Ak cestujeme na krátke vzdialenosti, môže byť šoférovanie v studenom aute veľmi nepríjemné. Ak chcete pripraviť auto na zimu, odporúčame vám inštaláciu nezávislého kúrenia. Klasické nezávislé kúrenie je ale pomerne drahé. Treba uprednostniť nezávislé kúrenie, ktoré vám vďaka funkcii diaľkového štartu a zobrazenia teploty interiéru spríjemní podmienky v aute. Produkty, ktoré umožňujú kontrolu teploty interiéru, sú iným spôsobom nezávislého kúrenia. Keď prídete k autu, auto už bude príjemne vyhriate a vy tak nebudete musieť šoférovať naobliekaní.

Fólia na predné sklo proti mrazu

Ak ale nebudete mať doplnkovú službu zabezpečujúcu príjemný komfort v interiéri, odporúčame vám kúpiť si a využívať fóliu na auto proti mrazu. Tú si vždy dávajte na auto, keď už viete, že nebudete auto používať. Ráno, keď pôjdete do práce, by ste sa nevyhli čisteniu námrazy z predného skla. Čisteniu námrazy sa úplne nevyhnete, to by ste potrebovali ochranné plachty.

Používajte aspoň fóliu na predné sklo proti mrazu a ráno ušetríte pomerne dosť času.

Každý majiteľ auta chce, aby zabezpečenie auta proti krádeži bolo na 100%, no zabúda, že používaním viacerých autodoplnkov chránime auto.

Ak chcete pripraviť svoje auto na zimu, nezabúdajte si do auta preventívne nachystať aj štartovacie káble. Ak chodievate cez horské prechody, odporúčame vám mať po ruke aj snehové reťaze. Bezpečnosť by počas zimy mala byť na cestách zaručená nielen kvalitnými pneumatikami, ale aj inými dôležitými súčasťami.

Odporúčame vám dávať do auta okrem fólie na predné sklo a škrabky na sklo aj metličku, ktorou budete odhŕňať súvislejšiu vrstvu snehu.

Zdroj obrázka:

Autor: Andrey Yurlov / Shutterstock.com