Pripravte svoju obývačku na príchod Vianoc

Pred pár dňami sa nám začal Advent – obdobie, ktoré hlási príchod Vianoc. Vianočné sviatky sú obdobím oddychu, vychutnávania si vianočných dobrôt a vychutnávania prítomnosti tých najbližších. Keďže sa už začal Advent, je potrebné zútulniť si interiér domácnosti zimnými a vianočnými dekoráciami. Najviac by ste sa mali zamerať na obývačku, pretože práve v tej budete prijímať návštevy a tráviť najviac času s rodinou.

Adventný kalendár, vianočné sviečky a drevené vianočné dekorácie

Na obývacej stene, resp. na poličke nad televízorom odporúčame umiestniť adventný kalendár, ktorý si buď kúpite, alebo si ho sami vyrobíte. Na obývacej a v obývacej stene nesmú chýbať vianočné sviečky, lampáše so sviečkami, alebo aj drevené vianočné dekorácie, napríklad hviezdy, stromčeky, soby, či mikulášske čižmy.

Do obývacej steny dávajte predovšetkým samostatne stojace drevené vianočné dekorácie. Tie závesné následne vešajte na vianočný stromček. Obývacie steny musia byť „ozdobené“ krásnymi a typickými vianočnými dekoráciami.

Vianočné svietniky do okien

Aby všetci okoloidúci videli, že už máte vianočnú výzdobu, dajte si na vnútorné plastové alebo drevené parapety vianočné svietniky do okien. Stačí zdvihnúť žalúzie a zasvietiť vždy po zotmení. V obývačke navodíte čaro Vianoc už pár týždňov pred Štedrým dňom.

Na konferenčných stolíkoch by mal dominovať adventný veniec.

Deky, prehozy a dekoračné vankúše s vianočnými motívmi

V obývačke by vám nemali chýbať deky, prehozy a vankúše s vianočnými motívmi. Odporúčame staviť na červeno-bielu kombináciu a čo sa týka motívov, uprednostňujte soby, vločky, stromčeky, motív Mikuláša, anglické nápisy vystihujúce Vianoce.

Ak nechcete kupovať nové dekoračné vankúše, stačí, ak si kúpite vianočné obliečky na dekoračné vankúše. Dávajte ale pozor na rozmery vankúšov a tým aj obliečok.