Romantické rande v Arboréte? Prečo nie?

Buďte originálni a namiesto wellness pobytov v luxusných zariadeniach si venujte radšej ten prírodný. Napríklad v Arboréte Mlyňany. Okrem slovenskej histórie máte možnosť nahliadnuť do ríše rastlín a ich mnohých svetových druhov, ktorým sa tu výborne darí. Miestu patrí jedinečnosť, tak ako aj okamihom, ktoré tu spolu vo dvojici strávite.

Rande za 7 eur

Práve toľko totiž zaplatíte za dve celodenné vstupenky. Od rána od ôsmej hodiny do sedemnástej až osemnástej hodiny večer máte jedinečnú možnosť i dostatočné súkromie na romantické okamihy so svojou láskou. Na ploche 67 ha vás bude sprevádzať viac ako 2300 druhov drevín zo Stredomoria, Ameriky, Afriky a Ázie. Od apríla do septembra je to teda skvelý tip na výlet a to nielen pre zamilované dvojice, ale aj pre školy a rodiny s deťmi. Arborétum sa nachádza v obci Tesárske Mlyňany a Vieska nad Žitavou, v okrese Zlaté Moravce. Je to tiež chránený areál Slovenskej akadémie vied.

Pripravte sa na celodenný pobyt v prírode

Ak sa sem chystáte, oceníte najmä bezplatné parkovanie a nízke ceny rastlín, ktoré sa predávajú hneď pri vstupe do areálu. Ohúri vás Ambrózyho kaštieľ, v ktorom okrem administratívnych kancelárií nájdete aj knižnicu alebo tvorivé dielne. Tí, ktorí sa chcú o drevinách dozvedieť čo najviac, majú možnosť zakúpiť si aj sprievodcu, čo vás vyjde na približne desať eur. Celý areál je navrhnutý tak, aby mal čo ukázať v každom ročnom období. Rôzne zákutia, jazierka a parky ohúria tak v letných ako aj v zimných mesiacoch. Arborétum Mlyňany je otvorené celoročne aj cez víkendy, dokonca aj počas sviatkov, až na nejaké výnimky. To si však viete dopredu zistiť.

Nezabudnite si so sebou pribaliť dostatočné množstvo tekutín a niečo pod zub, pretože čosi ako bufety tu nenájdete. V lete je samozrejmosťou dobrý opaľovací krém a klobúk na hlave a v zime vhodná obuv na dlhú prechádzku. Takéto rande je nielen raritou, ale aj veľkým zážitkom.

About