Spánok doslova ako v bavlnke – aj také môže byť snívanie v ovčom rúne

Určite ste už počuli aj o tejto možnosti. Ovčie rúno sa stáva stále populárnejšie, pretože jeho priaznivé účinky na zdravie človeka sa dostáva do povedomia ľudí ešte o čosi viac ako v minulosti. Prekvapí vás, koľko neduhov si pomocou tejto imidžovky dokážete preliečiť.

Investícia, ktorá vám ušetrí veľa peňazí

Aj keď zaplatíte naraz väčšiu sumu peňazí, neskôr zistíte, že táto investícia sa vám po rokoch vráti. Nákup posteľných obliečok, ktoré sú kvalitné a hlavne z prírodných materiálov ako je ľan či bavlna, býva finančne náročný, obzvlášť, ak potrebujete hneď viacero. Tieto materiály treba minimálne každé dva týždne prať, žehliť a my ženy vieme, koľko času nám toto všetko zaberá. Čo keby sa našlo riešenie, ako sa odbremeniť aspoň o tieto bežné povinnosti v domácnosti?

Riešením môžu byť plachty, vankúše a prikrývky z ovčieho rúna

Ovčie rúno je jednoducho dar prírody pre nás. čistý prírodný materiál sľubuje iba samé výhody. Ale pekne po poriadku.

Výborne to vyzerá na posteli a pri vstupe do spálne budete mať chvíľu pocit, že ste sa ocitli kdesi na salaši. Niekomu sa tento typický „zápach“ môže zdať „cez“, ale stále sú tu tí, ktorí milujú prírodu a súladenie s ňou. Ovčie rúno nedráždi pokožku a nespôsobuje alergické reakcie a čo je najlepšie – má samočistiacu schopnosť vďaka obsahu lanolínu – vlnotuku. Pre všetky  zaneprázdnené ženy to znamená obrovskú výhodu – netreba to prať ani žehliť. Stačí vyvetrať. Paráda!

Bez mikroorganizmov

Vďaka lanolínu si môžete byť istí, že sa do ríše snov poberiete bez rôznych spoločníkov, ktorými môžu byť napríklad mikroorganizmy a rôzne iné malé „potvorky“. To znamená, že spánok v ovčom rúne je zdravý a pôsobí aj ako prevencia proti rôznym ochoreniam. Pokiaľ trpíte stresom, únavou, máte problémy s krvným obehom, bolesťami, so svalmi, gynekologické problémy, vyskúšajte túto kúpu. Neoľutujete. Tzv. suché teplo, ktoré pôsobí na telo, má liečivé účinky a napomáha pri ešte rýchlejšom zotavení.

V každom prípade je to módny trend, ktorý je nielen štýlový, ale rozhodne aj praktický a veľmi nápomocný. Ovčie rúno sa postará o váš kvalitný spánok.

About