Správna ochrana pleti v zimných mesiacoch

Mrazivé dni sa začínajú prejavovať aj v tých najteplejších oblastiach. Pleť je vystavovaná veľkým výkyvom teplôt – z mrazov prechádzame do prekúrených interiérov.

Ak máte problematickú pleť, o to viac by ste mali dbať o ochranu pleti.

Hydratácia a správne čistenie pleti

V zimných mesiacoch dbajte predovšetkým o hydratáciu tváre a jej správne čistenie od make-upu. Ak máte akneóznu pleť, môžete počítať s tým, že v oblasti brady a na krku sa vám práve v zimnom období budú robiť vyrážky. V zime nosievame pletené šály, ktoré neumožňujú pokožke dýchať a akonáhle vstúpime do interiéru, tak sa spotíme.

V zimných mesiacoch by ste mali hydratovať tvár kvalitnými dennými a nočnými krémami. Odporúčame používať za studena lisované organické oleje, ktoré hydratujú suché časti tváre a krk. Používajte ich vždy až večer po odlíčení. Vysokokvalitné za studena lisované oleje v organickej kvalite sú dobrou investíciou a zároveň aj dobrým darčekom pre ženu pod vianočný stromček. Odporúčame predovšetkým šípkové, konopné a arganové oleje.

Viete, že tieto organické oleje chránia pleť pred vznikom vrások? Vrások sa úplne nezbavíme, pribúdajú vekom. Organické oleje a kvalitné pleťové krémy vám ale pomôžu chrániť pleť pred vráskami.

Čo sa týka odličovania, používajte kvalitné prírodné odličovacie krémy na oči a pleť. Na tvár a na oči používajte nové čisté odličovacie tampóny. Odporúčame aj masírovanie s konjakovou špongiou.

Nezabúdajte si hydratovať aj pery. Tie sú tiež veľmi namáhané najmä počas silných mrazov.

Hydratácia chodidiel, dlaní

V zimnom období by ste si mali dávať pozor aj na chodidlá a dlane. Tie sú v zime pomerne dosť namáhané. Používajte predovšetkým produkty s bambuckým maslom a aloe vera, ktoré sú pre suchú pleť veľmi potrebné.

Ak si nájdete na chodidlách kurie okná, alebo bradavice, okamžite tento problém riešte a objednajte sa na odstránenie bradavíc.

Myslite na svoju pleť počas zimy a nebojte sa investovať do kvalitnej kozmetiky, ktorá vám ju pomôže chrániť.