Spríjemnite si začiatok jari pobytom v slovenských kúpeľoch

Teploty stúpajú, snehová pokrývka sa topí už aj na horách a na sebe vidíme zmeny. Prichádzajúce teplejšie ročné obdobie má výrazný vplyv na našu psychiku. S príchodom prvých jarných dní sa cítime veselší, živší, šťastnejší. Tento stav môžeme pripísať podstatne väčšiemu množstvu slnečných lúčov.

Ak na vás ale v poslednom období dolieha únava a pripisujete to meniacemu sa ročnému obdobiu, spravte si pár dní voľna a doprajte si relax v kúpeľoch.

Víkendový a relaxačný pobyt

Ak vám to zamestnanie neumožňuje, využite možnosť oddýchnuť si aspoň počas predĺženého víkendu. Koncom apríla budú kúpele preplnené, no ak sa vám nedá skôr, už teraz si rezervujte veľkonočný pobyt. Viaceré kúpele na Slovensku ponúkajú zlacnené kúpeľné pobyty práve počas tohto obdobia. Netreba však s rezerváciu príliš dlho čakať. Tieto pobyty bývajú rýchlo vypredané.

Ako si vybrať dobrý kúpeľný pobyt?

V prvom rade je potrebné vybrať si najzaujímavejšie kúpele na Slovensku. Naša krajina ponúka viacero kúpeľných miest. Kamkoľvek položíte prst na mape, máte istotu, že neďaleko sa nachádzajú prekrásne kúpele so zdravými termálnymi prameňmi.

Ak sa vám nechce cestovať príliš ďaleko, cestujte do najbližších kúpeľov. Ak však plánujete spoznávať aj okolie kúpeľov, nájdite si kúpele, v ktorých ste ešte neboli a nepoznáte ich okolie. Dobrý kúpeľný pobyt by nebol dobrým, ak by ste si okrem kvalitných procedúr nepozreli aj okolie kúpeľného mesta.

Kúpeľné pobyty si nezabúdajte vyberať aj podľa ponuky procedúr. Ak máte unavené svalstvo, určite vám prospeje vodoliečebná procedúra a termoterapia. Práve tieto dve procedúry by ste si mali na ozdravnom relaxačnom pobyte zajednať. Vaše telo bude ako znovuzrodené. Budete cítiť, že vám pribudla energia a rozlúčite sa so stuhnutým svalstvom, ktoré vás počas zimných mesiacoch trápilo.

Jar je pomaly za rohom. Doprajte si výhodný kúpeľný pobyt v slovenských kúpeľoch. Skvelé ponuky nájdete aj v kúpeľoch v Turčianskych Tepliciach. Ponúkajú široký výber procedúr, prekrásne okolie, milý personál a aj perfektný gastronomický zážitok.