Stavba plotu rukami profesionálov alebo svojpomocne?

stavba-plotu-exterierstav

Plot je niečo, čo ohraničuje náš pozemok od pozemku iných a možno neviete, no má oveľa viac funkcií, ako by sa mohlo zdať. Okrem toho, že bráni vstupu neželaných návštevníkov na náš pozemok, mnohí si ho stavajú tak, aby fungoval aj ako akási clona. Mal by teda zabrániť zvedavým očiam okoloidúcich, aby nám videli do dvora.

Stavba plotu závisí od toho, aký typ plotu si zvolíte, no zabúdajte, že by mal pôsobiť esteticky vzhľadom na fasádu a celkový štýl domu. Nesiahajte vždy po tom najlacnejšom, čo trh ponúka, pretože sa vám to môže vypomstiť. Prečítajte si všetko, čo o stavbe plotu potrebujete vedieť.

Čo všetko potrebujete vedieť ešte predtým, ako sa pustíte do stavby plotu?

Samotnej stavbe plotu predchádza dobrá príprava. V prvom rade by ste mali vedieť, kadiaľ bude váš plot viesť. Označte si ho po celom obvode drevenými kolíkmi. Z katastrálnej mapy by ste mali zistiť, pokiaľ siaha váš pozemok. V opačnom prípade sa môže veľmi ľahko stať, že budete plotom zasahovať do pozemku vášho suseda a tomu sa rozhodne nepoteší. Nielen stavbu domu, ale aj stavbu plota je potrebné nahlásiť na miestnom úrade. Materiál, ktorý ste si vybrali na plot majte uložený na mieste, kde sa ľahko dostanete a bude vám celý čas poruke. To isté platí aj s náradím. Bude sa vám tak ľahšie pracovať a možno sa to nezdá, no ušetríte kopu času.

Samotná stavba plotu záleží od jeho typu

Typ plota rozhoduje o tom, ako bude prebiehať jeho stavba. V každom prípade však platí, že musíte mať vhodne upravený terén. Či už zvolíte betónový alebo pletivový plot, musíte mať vyhĺbené základy kvôli tomu, aby bol v konečnom dôsledku plot stabilný a nedošlo z jeho rozpadu. Stavba plotu z betónu a iných podobných materiálov je o niečo zložitejšia ako pri plotoch z pletiva. Ak so stavbou plotu nemáte žiadne skúsenosti, pravdepodobne bude pre vás jednoduchšie, ak stavbu prenecháte na firmu, ktorá sa takejto činnosti venuje a vie, ako na to. Pokiaľ však máte radi výzvy, možno bude práve stavba plotu pre vás to pravé orechové.

Postavte si plot, ktorý bude nielen funkčný, ale aj pekný. Všetko o stavbe plotu nájdete na stránke http://exterierstav.sk/.