Sychravé, ale plné zážitkov – aj také je Škótsko

Hovorí sa, že v Škótsku nie sú domáci príliš milí k turistom, ale to, čím vás prekvapí, vymaže toto negatívum. Vyrazte za zážitkami, no najmä do prekrásnej krajiny, ktorá je zahalená akýmsi rúškom tajomnosti.

Kde bolo, tam bolo, na severe Veľkej Británie…

… sa nachádza na vyše sedemsto deväťdesiatich ostrovoch Škótsko, ktorého hlavným mestom je Edinburg. Škótsko je pomerne veterná krajina, ktorej pláže lákajú skôr surfistov ako turistov, ktorí chcú „chytať bronz“. Hoci počasie nie je dvakrát priaznivé na opaľovanie a kúpanie sa v krásnom mori, ale pohľad, ktorý sa vám naskytne, bude určite stáť za to.

Práve Edinburg je romantické stredoveké mesto, ktoré celoročne láka turistov z celého sveta a to najmä svojou históriou, pamiatkami, hradmi, múzeami a keďže žijeme v 21. storočí, tak sú to aj kaviarne a obchody so suvenírmi. Historické budovy nájdete na každom kroku. Veľkou turistickou atrakciou je napríklad Dom U delovej gule či Outlook Tower, v ktorej sa nachádza tzv. Svet ilúzií.

Oplatí sa obzrieť si aj štátne budovy a kostoly.  Portobello Beach je piesková pláž, kam chodia radi odpočívať tunajší i cudzinci.

Glasgow

Múzeum, galérie, katedrály a najvyššia vyhliadková veža na svete – aj to je Glasgow. Univerzitné mestečko s množstvom gotických budov, nádvorí i zákutí. Ocitnúť sa v Škótsku a neochutnať pravú whisky, by bol asi hriech. Zavítajte preto do typických pubov, kde si ju najlepšie vychutnáte.

Jazero Loch Ness

Kto by nepoznal toto sladkovodné jazero? Údajne v ňom prebýva lochneská príšera, takže pozor. Úctyhodných 24 km hostí iba jeden ostrov, ktorý nesie názov Cherry Island. Veľkou atrakciou je výlet loďou, kde samozrejme všetci zvedavci očakávajú zjavenie hrozného tvora.

Keď sa povie „Škótsko“, ako prvé každému napadnú stovky zámkov, zrúcanín, kaštieľov a ostatných monumentov, ktoré ak by ste chceli poprezerať úplne všetky, museli by ste sa do krajiny prinajmenšom odsťahovať, aby ste to stihli. Jedno je však viac než isté. Výlet do tejto krajiny nie je tuctový, ale jedinečný na zážitky a poznanie.

About