Takto na nás vplýva slnečné žiarenie. Budete prekvapení

ucinky-slnka

Ak očakávate negatívne správy, radi vás vyvedieme z omylu. Slniečko sa totiž bravúrne stará o všetko živé na tejto planéte, vrátane nás ľudí. Dokáže spôsobiť aj zdravotné problémy alebo nespokojnosť v prípade vysokých horúčav, avšak jedno je isté – bez slnka by život určite nejestvoval.

Energia veľkej žiarivej gule

Slnko dokáže spôsobiť rôzne kožné ochorenia, pokiaľ si nedávame pozor, ale vedeli ste napríklad, že aj lieči? Lieči depresie, stres a zlú náladu. To je len začiatok. Keďže sme všetci súčasťou prírody – my ako ľudia – sme aj súčasťou slnka. Navzájom sa ovplyvňujeme a reagujeme. Poviete si, že to je nemožné. Prečo? Iba preto, že je tak vzdialené, že je v podstate neživé? Omyl! Tak, ako by sme my nevedeli existovať bez neho, nevedelo by ani slnko existovať bez našej energie. Pýtate sa, akej energie? O čom sa tu bavíme? Človek je tiež energia. Nikdy nekončiaca a večná.

Len si všimnite, aká je vaša nálada, pokiaľ sú na oblohe mraky. Všetko je také pochmúrne, tmavé a prispaté. Akonáhle sa spoza oblakov vystrčia slnečné paprsky, povznesie sa aj naša nálada. Aj zvieratá zrazu „ožijú“, vtáky sa rozospievajú a kvietky rozkvitnú. Všetko zelené sa snaží dvíhať a rásť, aby sa čo najviac priblížilo k nemu – k slnku. Kolektívne vedomie všetkých ľudí na svete vplýva na to, aké počasie bude na druhý deň. A toto je naozaj veľkolepá vec!

Zdroj vitamínu D a zdravých hormónov

Obzvlášť v zime by sme si mali dávať pozor na to, aby naše telo malo dostatok tohto slnečného vitamínu. Všetci vieme, že jeho úbytok sa prejaví na problémoch s našimi kosťami, kĺbmi, svalmi a celkovou vitalitou a správnym fungovaním celého organizmu, vrátane imunity. Čím viac prirodzeného slnečného svetla „nasávame“, tým sme zdravší, silnejší a oveľa viac zvládame. Je to dokázané vedecky, ale vidíme to aj sami na sebe. Počas leta sa zdržiavame dlho v prírode, a tak aj večer sme čulí a svieži. Zatiaľ čo v zime sme už o deviatej večer v pyžamách a netrúfame si na nové úlohy.

Spôsobuje to umelé osvetlenie a elektronika, ktoré sú už bežnou súčasťou našich životov. Našu energiu však v porovnaní so slnkom – naopak – odsávajú.

Na záver dva posledné vedecké fakty, ktoré potešia každého – slnko pôsobí proti bolesti (teda je to prírodné analgetikum) a taktiež rozpúšťa prebytočný tuk v tele, čo znamená, že ak sa snažíte schudnúť, mali by ste sa čo najviac zdržiavať vonku. 🙂

About