Tipy, ako sa dopracovať k dokonalej postave

Zima sa pomaly blíži ku koncu a mnohé z vás už pomaly, ale isto objednávate letné dovolenky. Ak ste ale počas zimy pribrali niekoľko kíl a chcete sa vrátiť na pôvodnú váhu, aby ste sa v lete mohli pochváliť peknými krivkami, dodržiavajte tieto pravidlá. Dopracujete sa tak k dokonalej postave.

Využite možnosť chodiť čo najviac peši

Predstava tvrdých tréningov odrádza mnohé ženy od chudnutia. Povedia si, veď to nejako zvládnu aj obmedzením nezdravých jedál. Obmedzenie nezdravých jedál je síce nevyhnutnosť, no bez pohybu sa vám nepodarí schudnúť nadbytočné kilogramy.

Využite možnosť chodiť čo najviac peši. Keď sa dá, choďte peši do práce, na obedy počas pracovnej doby, na stretnutie s kamarátkami do obľúbenej kaviarne. Jednoducho vždy keď sa dá, venujte sa chôdzi. Chôdza je úplným základom a mnohým ženám pomáha spevniť nohy a tým aj zhodiť nejaké kilogramy zo stehien a zo zadku.

Skúste záťažové vesty

Ak nie ste príliš veľkými fanúšikmi fitness centier, cvičiť môžete so záťažovými vestami. Kvalitné záťažové vesty kúpite v špecializovaných predajniach zameraných na predaj športového náčinia. Profesionálne záťažové vesty sú pevne pripevnené k telu a zároveň vás nebudú obmedzovať v pohybe. Zároveň sú odolné proti potu a nedráždia pokožku.

Záťažové vesty odporúčame brávať na beh, ale aj na tréning s vlastnou váhou.

Cvičievajte na step mostíkoch

Trápia vás veľké boky, ovísajúci tuk na bruchu a silnejšie nohy? Vyskúšajte cvičenie na step mostíkoch. Step mostíky s nastaviteľnou výškou sú vhodnými pomocníkmi k funkčnému tréningu. Mali by byť vyrobené z kvalitného plastu s protišmykovým povrchom a s antišmykovými gumovými nožičkami.

Ak sa chcete dopracovať k dokonalej postave, okrem cvičenia so záťažovými vestami a step mostíkmi odporúčame posilňovacie lavice. S tými si spevníte hlavne brušné svalstvo.

Keď si chcete posilniť ruky, odporúčame hlavne kettlebell a činky rôznej váhy.