Nevpustite pochmúrne počasie do vášho domova. Tipy, ako si zútulniť domácnosť s príchodom jesene

Minimum slnečných lúčov, skoré stmievanie, upršané dni a ranné hmly – aj toto všetko patrí k najfarebnejšiemu ročnému obdobiu, k jeseni. Pochmúrne počasie dáva zabrať najmä nášmu zdraviu a psychike. Nevpustite preto pochmúrne počasie do vášho domova. Skúste si zútulniť domácnosť s príchodom jesene.

Vonné sviečky

Skoré stmievanie a tma v popoludňajších hodinách negatívne vplývajú aj na náš biorytmus. V takomto počasí sme bez nálady, chce sa nám spať, nemáme chuť absolútne na nič. Skúste si preto po príchode z práce zapáliť vonné sviečky v miestnosti, v ktorej sa budete nachádzať. Zlepšia vám náladu, rozvoňajú miestnosť a krásne ju presvetlia. Tá atmosféra pri sviečkach sa nedá opísať, musíte ju zažiť. Kedy by ale mal byť ten správny čas na vonné sviečky, keď nie teraz počas pochmúrnej jesene?

Vonné sviečky dávajte na bezpečné miesto, ideálne na stôl, poprípade na vnútorné okenné parapety. To však v prípade, ak nemáte záclony, závesy, ktoré by sa od zapálenej sviečky mohli chytiť.

Pletené dekoračné vankúše

Dekoračných vankúšov nikdy nie je dosť. V nasledujúcich mesiacoch vám krásne vyniknú najmä v obývačke pletené dekoračné vankúše. Buď si kúpte „hotové“ pletené dekoračné vankúše, alebo si kúpte pletené obliečky na dekoračné vankúše, do ktorých oblečiete dekoračné vankúše, ktoré už v obývačke máte. Odporúčame tieto farby – béžovú, smotanovú, púdrovú, sivú, zlatú, či medenú. Ak chcete farebnejšie, odporúčame petrolejovú, bordovú a horčicovú.

Nová stojaca lampa

Uvažujete, že by ste si do spálne, či obývačky kúpili nové osvetlenie? Odporúčame vám kúpu novej stojacej lampy. Moderné stojace lampy v luxusných, ale aj v obyčajných minimalistických prevedeniach sú štýlovým doplnkom najmä do obývačky a spálne a vytvárajú intímnu atmosféru pri pozeraní dobrého filmu, pri leňošení na posteli, ale sú užitočné aj pri čítaní knihy.

Medzi aktivity, ktorým sa na jeseň budeme venovať častejšie, patrí aj čítanie kníh a práve z tohto dôvodu sa odporúča investovať do nových stojacich lámp. Stačí len zatiahnuť vonkajšie rolety, zasvietiť svetlo a vychutnávať si vôňu kníh a teplého čaju.

Nevpustite pochmúrne počasie k vám domov a zútulnite si domácnosť vonnými sviečkami, stojacimi lampami, pletenými dekoračnými vankúšmi a okrem tohto si do domácnosti kúpte aj pletené deky z hrubej priadze, sušené kvety (vence), ale aj prútené košíky na drobnosti, ako napríklad na kľúče od domu, od auta a pod.