Tipy, ako zabrániť prehrievaniu interiéru v lete

Poriadne sa ešte ani len nezačala jar a väčšina z vás už určite premýšľa nad tým, ako strávi tohtoročné leto. Či bude možné cestovať do zahraničia bez nejakých závažnejších obmedzení teraz s určitosťou nevie povedať nik. Určite si však pred letom budete zveľaďovať terasy, záhrady a balkóny.

Ako ale zabrániť prehrievaniu interiéru v lete?

Počas dňa nevetrajte

Ak chcete zabrániť prehrievaniu interiéru v lete, počas dňa sa vyhnite vetraniu. Mnohí majú tendenciu práve počas dňa interiér vetrať, pričom si neuvedomujú, že práve tento krok vedie ešte k väčšiemu prehrievaniu. Vonku je vzduch horúci a otváraním okien počas dňa prakticky vpúšťame tento horúci vzduch do interiéru. Namiesto vyvetrania a výmeny vzduchu vzduch v interiéri ešte viac prehrejeme.

Vetrajte vždy v skorých ranných hodinách, ideálne okolo piatej, či šiestej hodiny rannej. Vtedy nie je vzduch taký horúci a bez problémov vymeníte vydýchaný vzduch v interiéri za tento svieži.

Ak ráno nestíhate, vetrajte až v neskorých nočných hodinách.

Obmedzte varené jedlá a pečenie

Ak máte možnosť, varte skôr v letných kuchynkách, či používajte skôr praktické záhradné grily. Obmedzenie varených jedál na minimum zabraňuje prehrievaniu interiérových priestorov. Skúste pripravovať zeleninové šaláty, studené polievky, poprípade robte mäso na prírodno. Dlhé pečenie v rúre vám moc neodporúčame. Práve vďaka pečeniu a dlhému vareniu prehrejete interiér v lete ešte viac.

Odporúčame vám mať namontované siete proti hmyzu, či už na oknách, cez ktoré ráno vetráte, ale aj na balkónových dverách v panelákovom byte.

Chráňte si balkón

Aby ste sa vyhli prehrievaniu interiérových priestorov, chráňte si balkón. Odporúčame používať markízy. Dajú sa kúpiť klasické balkónové alebo terasové markízy. Na balkón samozrejme používajte balkónové markízy. Akonáhle ochránite balkóny kvalitnými markízami, zabránite prenikaniu slnečných lúčov do interiéru.

Zdroj obrázka:

Autor: Antonio Guillem  / Shutterstock.com