Toto dobrá partnerka nerobí

Niekedy nie je na škodu pozrieť sa na svoj reálny obraz v zrkadle. Čo tam uvidím? Človeka bez chýb? Ja som dokonalý a vy všetci okolo mňa máte plno nedostatkov, s ktorými sa nedokážem stotožniť. Naozaj?

V partnerstve buďte sebakritická

Ak vám stále nejde do hlavy, prečo vaše vzťahy stroskotávajú a neviete si po svojom boku udržať žiadneho dlhodobého partnera, možno by ste mali začať hľadať chyby na sebe. „Korunka“ z hlavy vám padne vtedy, keď zrazu zistíte, že možno ostanete do konca života sama. Na koho sa obrátite v čase, keď budete potrebovať pomôcť a podporiť? Niečo vám poskytne rodina, niečo najlepšia priateľka. Sú však veci, ktoré vám nik nenahradí – vzájomná blízkosť a dôvera, že je tu stále niekto, kto vás má rád za každých okolností.

Uvedomením si svojich chýb dávate šancu sebe a svojmu partnerovi na nový začiatok a spolu tak môžete budovať krásny láskyplný vzťah, ktorý vám budú všetci navôkol závidieť.

Ako zistím, či som dobrá partnerka?

Dávajte mu voľnosť. Ženy, ktoré nedoprajú svojmu partnerovi dostatok priestoru na zábavu, priateľov a koníčky sú absolútne nevhodné pre dlhodobý vzťah. Väčšinou sú to večné sťažovateľky a oponentky. Majú plno výčitiek a výhovoriek vo svojom repertoári a občas pripomínajú starú obohratú platňu. On nemôže nič a ona smie všetko. Ona si môže vyraziť v piatkový večer na vínne posedenie s priateľkami, ale ak chce ísť on na pánsku jazdu, je ten najnevšímavejší priateľ pod slnkom.

To, či ste tá správna osoba na celý život zistíte aj podľa toho, ako dokážete spolu hospodáriť. Ak myslíte po finančnej stránke len na seba, prípadne sa necháte vydržiavať, rozhodne o vás partner nebude mať záujem celý zvyšok svojho života. Aj on túži byť rozmaznávaný a sem –tam potešený drobným darčekom.

Pokiaľ sa netešíte z jeho úspechov, ba ak žiarlite na jeho šťastné chvíle, znamená to, že mu nedoprajete. Ste zahľadená iba sama na seba. Často kvôli tomu vyvolávate hádky, len aby ste boli stredobodom pozornosti. Veľakrát sa neviete dohodnúť hlavne preto, že sa zatnete, a preto obvykle trávite voľné chvíle podľa toho, čo poviete vy. Nekompromisne.

Ohovárate ho

O čom sa bavíte s vašimi priateľkami? Ak svojho partnera neustále iba ohovárate a hovoríte o ňom v negatívnych súvislostiach, mali by ste sa vážne zamyslieť, či ste v tomto vzťahu dostatočne úprimná a férová. Toto si predsa dvaja milujúci ľudia nerobia.

About