Trendy vo svete domácich zvierat: Čím si u vašich štvornohých maznáčikov šplhnete?

domaci-milacikovia

Ak uvažujete nad tým, čím spríjemniť vašim zvieratám život, mali by ste zbystriť pozornosť.

Pre zvieraciu pleť len to najlepšie

Tak ako ľudia, ktorí začínajú oceňovať benefity esenciálnych olejov v starostlivosti o pleť, rovnako aj majitelia domácich zvierat objavujú pridanú hodnotu dobrej kozmetiky pre svojich miláčikov. Spoločnosť Dog+Co je jednou z firiem špecializujúca sa na výrobu osobitej kozmetiky pre domáce zvieratá, ktorá je bez chemikálií. Aromatické oleje svojou špecifickou vôňou pomáhajú bojovať proti najbežnejším zvieracím škodcom, ako sú blchy, vši a kliešte.

Kult stravovania mieri do misiek

Produkty ekologického poľnohospodárstva zastávajú v súčasnosti popredné miesta v zdravej výžive ľudí a… odteraz i zvierat. Áno, zdravá výživa a bio výrobky sa stali hitom aj medzi domácimi miláčikmi. Milujúci majitelia míňajú vysoké sumy peňazí, aby dopriali svojmu maznáčikovi čerstvé, výdatné a nutrične vyvážené jedlo. Produkty tohto typu ponúka spoločnosť Real Food Pet Company v spolupráci s farmármi.

Dom snov

Pre všetkých, ktorí radi rozmaznávajú svojich štvornohých slintáčov a chcú im dopriať luxus a pohodlie samostatného bývania právoplatného člena rodiny, je určený moderný prepychový Dom snov pre psov. Tento malý príbytok pre psích spoločníkov je podľa jeho tvorcov ideálnym doplnkom k domu a je vhodný do záhrady. Samozrejme, ak majiteľom domu nebude prekážať, že dom pre ich psa bude drahší ako celá nehnuteľnosť, pri ktorej stojí. Interiér tohto moderného zvieracieho „obydlíčka“ tvorí luxusná podlaha, brazílska teka. Exteriér je skromne ladený do oceľových tónov. Dôležitou súčasťou psieho komplexu je pohodlná podstielka na odpočinok.

Šperk z miláčika láme rekordy

A na záver, čo vo vás zanechá najkrajšiu spomienku na obľúbené domáce zvieratko? Fotka, kostička, obľúbená hračka alebo kúsok srsti? Predstavivosti sa medze nekladú, rovnako ani peňaženke. Podľa kanadskej spoločnosti skúmajúcej najnovšie nápady a trendy sa obľúbeným spomienkovým darom stáva luxusný šperk z domáceho maznáčika. Ozdobný predmet zosobňuje vzťah majiteľa a jeho domáceho miláčika a je vyrobený z kúskov milovaného zvieraťa. Aj keď je to veľmi neobvyklá myšlienka, v zahraničí sa nápad teší veľkej obľube, pretože je výborným darčekom pre ľudí, ktorí boli výrazne závislí na svojom zvieracom priateľovi. Nuž, proti gustu žiaden dišputát.

Posledné zbohom

Ak si svojho zvieracieho spoločníka naozaj zamilujete a strávite s ním naozaj dlhý čas, posledná rozlúčka s obľúbeným zvieratkom môže byť ťažká a emotívna. Na Slovensku je miesto posledného odpočinku pre domácich miláčikov pri Lučenci. Ľudia prejavujú na tomto mieste svoju náklonnosť zvieracím priateľom pomníkmi, fotografiami a náhrobnými kameňmi.

Akýkoľvek spôsob vyjadrenia lásky je krásny bez ohľadu na to, či zaň utratíte tisíce alebo len milý pohľad. Ak ide o domáce zvieratko, nezáleží, či je veľké, malé, huňaté alebo plešaté, roztomilé či odpudzujúce… Všetky sú hodné aspoň takej veľkej lásky svojich pánov a paničiek, akou milujú oni sami, súhlasíte?

About

Barbora pracuje ako copywriterka a redaktorka v online aj printových médiách už viac ako trinásť rokov. Napriek tomu, že má vyštudovanú environmentalistiku, tvorila už počas strednej školy a neskôr počas vysokej školy prispievala článkami do mnohých ženských magazínov. Vo voľnom čase ju okrem písmenok zamestnávajú najmä dve deti - šesťročný Maxim a ročný Theo.