Úložné priestory – nikdy ich nie je dosť

Kto tvrdí, že nemá problém so skladovaním vecí, šiat a rôznych iných predmetov, ten buď klame, alebo zložil sľub chudoby. Drvivá väčšina nás ostatných s týmto problémom bojuje celý život. A keď by sa už aj náhodou zdalo, že sme konečne dospeli do bodu, keď sa do svojich šatníkov, skríň či komôd zmestíme, aj tento slastný okamih, bohužiaľ, časom pominie. Ako si teda poradiť s výberom vhodných úložných priestorov, aby dokázali rásť s našou rodinou?

Zabudované skrine či radšej variabilný nábytok?

Pri plánovaní skríň treba vždy myslieť dopredu. A nejde len o veľkosť skrine, ale aj o typ, dezén či umiestnenie. Je pravda, že vstavané skrine nám vedia poskytnúť naozaj štedrý úložný priestor, a navyše si jej vnútornú koncepciu vieme sami navoliť. Ich umiestnenie v interiéri môže pri vkusnom zvolení materiálov a farieb pôsobiť naozaj veľmi prirodzene a nevtieravo. Majú však jedno zásadné mínus, a tým je ich variabilita v priestore. A tu sa dostávajú k slovu klasické voľne stojace skrine. Síce je malá pravdepodobnosť, že nám vyplnia presne celý priestor či stenu, ale na druhej strane si môžeme dovoliť s nimi manipulovať a premiestňovať ich. Takže ak ešte nemáme ucelenú predstavu o tom, ako chceme, aby náš dom či byt vyzeral, na vstavané skrine zatiaľ radšej zabudnime.

V riešení úložných priestorov buďme vynaliezaví

Skrine však nie sú tým jediným úložným priestorom, ktorým naše domácnosti disponujú. Rôzne police, skrinky, komody či boxy majú tiež nemalý podiel na úschove, ale aj prezentácii menších aj väčších predmetov. No nie všetko z toho, čo vlastníme, si zaslúži byť na očiach. A tu sa dostávajú k slovu rôzne kúty, priestory pod schodmi, pivnice či garáže. Priestory, ktoré majú obrovskú zásluhu na tom, že náš obytný priestor môže slúžiť na relax a nie ako skladisko všetkého možného.

Ak teda chceme, aby naše obydlia pôsobili vzdušne a upratane, myslime na to už vtedy, keď si chceme z obchodu priniesť možno ďalší nepotrebný kus oblečenia či dekorácie. Nezabúdajme, že náš byt nedisponuje neobmedzeným priestorom a práve to množstvo vecí uberá priestor nám.

About