Užite si pekné jesenné počasie v slovenských Tatrách

Leto je najobľúbenejšie ročné obdobie väčšiny z nás. Tí, ktorí ale nemajú radi extrémne horúčavy, sa nevedia dočkať peknej jesene. Jeseň je krásne farebné ročné obdobie, ktoré prináša okrem krásneho sfarbenia listov na stromoch aj ranné hmly a časté prehánky.

Ak ale potrebujete oddych, neznamená to, že budete čakať do ďalšieho leta. Naše Tatry sú práve v tomto ročnom období najkrajšie. Aj keď vás najmä vo vyšších nadmorských výškach môže prekvapiť snehový poprašok, krásne sfarbené lesy vám ale budú robiť spoločnosť počas celej túry.

Užite si pekné jesenné počasie v slovenských Tatrách.

Vyskúšajte wellness pobyt

Ak si myslíte, že práve na jeseň nie je v Tatrách čo robiť, mýlite sa. Na jeseň sa nemusíte báť silných lejakov, prehánok a búrok, ktoré nás v lete vedia v horách poriadne potrápiť. Aj keď možno nebude svietiť slnko, v Tatrách je vždy čo robiť. Samozrejme, počasie nevieme vopred predpovedať, preto už pri balení kufrov myslite aj na to, že počasie môže byť nepriaznivé.

Odporúčame vám nájsť si atraktívne wellness pobyty pre dvoch a vybrať si z nich jeden, ktorý je pre vás cenovo, ale aj službami najviac zaujímavý. Okrem prechádzok po tatranských osadách si môžete dopriať wellness v ktorejkoľvek dennej hodine. Relax pre telo a dušu vám ponúknu jedine slovenské Tatry. Kam ale zavítať?

Ktoré lokality uprednostňovať?

Najatraktívnejšími destináciami našich Tatier sú tieto strediská – Štrbské Pleso, Jasná, Podbanské, Tatranská Lomnica, Demänovská dolina. Ak ale túžite po maximálnom pokoji v lone našich veľhôr, odporúčame vám lokalitu Podbanské. Nachádzajú sa tam luxusné hotely, ktoré aktuálne ponúkajú darčekový poukaz.

Len kúsok od Podbanského nájdete obec Pribylinu, ktorá má prírodný skanzen – Múzeum liptovskej dediny, kde nájdete domy zo zatopených obcí pod Liptovskou Marou. V letných mesiacoch môžete vyskúšať splav rieky Belá a cyklistiku.

Každá časť mesta Vysoké Tatry má svoje čaro. Výber lokality prispôsobte hlavne aktivitám, ktorým sa plánujete na dovolenke venovať.