V kabáte budete vyzerať elegantne aj v mrazoch. Aký si však vybrať?

Niektoré dámy zastávajú názor, že zo zimného oblečenia sa len ťažko tvorí elegantný outfit. Ani zďaleka to však nie je pravda. Ak je primárnou úlohou nejakého oblečenia to, že vás má držať v teple, nemusí to hneď znamenať, že nemôže byť elegantné.

Vaša výška je smerodajná

Určite ste to zažila aj vy. Teploty klesli na úroveň, keď rozhodne na zahriatie nestačia len teplé dámske mikiny a vy ste začala rozmýšľať, čo budete nosiť, aby vám nebola zima a pokiaľ možno, aby ste aj v zime pôsobila ako módna ikona.

Stačí na to dobre zvolený kabát! V súčasnosti sa totižto robia v toľkých rôznych strihoch, že určite nájdete nejaký, ktorý vám dokonale „sadne“ nech je typ vašej postavy akýkoľvek. Určite si však dajte pozor na jeho dĺžku! A hneď vysvetlíme prečo.

Povedala ste si niekedy pri pohľade na dámu v dlhom kabáte po kolená, že by ste aj vy chcela taký istý kabát, ktorý jej tak krásne zvýrazňoval postavu? Určite budeme mať pravdu, ak povieme, že tá dotyčná patrila medzi vyššie ženy. A v tom je ten háčik. Takéto dlhé kabáty síce perfektne pristanú vyšším ženám, ale ak ste nižšia, v takomto kabáte by ste vyzerala viac vtipne ako elegantne.

Na toto si dajte pri výbere kabátu pozor

Ak vám však v údaji o výške chýba k ideálu pár centimetrov, neznamená to, že nemôžete nosiť elegantné dámske kabáty. Vyberajte však z takých, ktoré budú končiť maximálne v polovici vašich stehien. Alebo kratšie.

Na čo si ešte dávať pozor pri výbere kabátu? Nielen na dĺžku, ale aj na veľkosť. Hlavne pri kúpe cez internet. Vtedy si totižto nemusíte uvedomiť, že pod kabátom budete nosiť ďalšie vrstvy oblečenia, ktoré môžu mať nezanedbateľnú hrúbku. Preto počítajte s tým, že pri kabáte si zrejme budete musieť kúpiť väčšiu veľkosť ako bežne nosíte.

A dôležitá vec na záver, nepodľahnite módnym trendom! Aj klasické strihy kabátov sú elegantné. Váš kabát tak nemusí byť žiadny extravagantný kúsok. Prvoradé je totiž to, aby ste sa v ňom cítila pohodlne a aby vám v ňom nebola zima. Inak je zbytočný.

Zdroj obrázka:

Autor: Dmitry_Tsvetkov / Shutterstock.com