V záťažových stavoch vám pomôže zvýšená dávka magnézia

Priveľa pracovných povinností, únava, vyčerpanosť, stres a ťažké životné situácie spôsobujú nášmu organizmu nemalé problémy. Ženám začínajú vypadávať vlasy, sú nervóznejšie a častejšie sa dostavujú migrény a bolesti hlavy a svalov. Akoby toho nebolo málo, žalúdočné problémy to všetko ešte zaklincujú.

Máte stres? Pomôže vám magnézium

Nie všetci sú ochotní dopovať svoje telo prípravkami z lekárne, avšak práve takéto formy nám najrýchlejším spôsobom dopomôžu k zlepšeniu zdravotného stavu. Nečakajte, kým to prejde „samé“. Priveľa stresu a fyzickej či psychickej záťaže sa skôr či neskôr prejaví a tieto negatíva sa vám rozhodne nebudú páčiť. Búšenie srdca a pocit, že sa neviete nadýchnuť – poznáte to? Je to jeden z prejavov, kedy vám telo naznačuje: „Spomaľ!“.

Výbušnosť nálad, svalové kŕče, bolestivú menštruáciu a zlé sústredenie vyrieši práve magnézium. Už za pár hodín, dní, týždňov budete fungovať na sto percent. Magnézium vám dodá silu, energiu, vitalitu a výrazne zlepší náladu.

Bojuje aj proti nespavosti

S magnéziom sa konečne výborne vyspíte. Má upokojujúci účinok, a teda je vhodné užívať ho tesne pred spaním, ale pôsobí počas niekoľkých hodín. Pokiaľ máte prácu, pri ktorej môžete fungovať vlastným tempom, pokojne si ho dajte vo forme tabletky aj ráno. Tento prvok pozitívne vplýva na vaše srdce, cievy, svaly, na krvný tlak, telesnú hmotnosť, trávenie, rôzne druhy bolestí a napomáha aj pri cukrovke.

Doprajte si ho aj v prírodnej forme

Pokiaľ nie ste veľkí zástancovia tabletiek, magnézium nájdete aj u vás v kuchyni. Je obsiahnuté v orechoch, v mlieku, v múke, v ryži, listovej zelenine, najmä v brokolici a tiež v sóji a v strukovinách. Z ovocia sú to najmä banány a marhule. Milovníci mäsa vedia, že magnézium nájdu aj v určitých druhoch mäsa a to najmä v kuracích prsiach, v morčacom a jahňacom mäse. Pochutnajte si aj na lososovi, treske či tuniakovi. Práve tu sa ho nachádza naozaj dostatok.

About