Vďaka pravidelnému cvičeniu sa nemusíte báť ani vianočných dobrôt

Onedlho tu máme relatívne krátke obdobie, počas ktorého sa však často až zázračne rýchlo zvyšuje číslo na váhe. Áno, Vianoce. Kto by predsa odolal všetkým tým dobrotám, ktoré si často pripravujeme len počas týchto sviatkov?

Chcete začať cvičiť, ale potrebujete pomoc? Nájdete ju na internete

Na tom predsa nie je nič zlé, len by sa to nemalo preháňať. A nezabúdať na pohyb ani počas sviatkov. Teraz si poviete, že to sa nám ľahko povie, keď je vonku zima, fitká sú zatvorené a ktovie ako to bude s ich otváraním.

Pracovať na svojej postave a kondícií sa však dá aj doma. A dalo by sa povedať, že oveľa jednoduchšie, ako kedysi. Aj ak je pre vás serióznejšie cvičenie niečo nové, vďaka internetu máte k dispozícii nekonečnú studnicu informácií nielen o samotnom cvičení, ale aj o správnom stravovaní sa, či rôznych doplnkoch.

Zaujíma vás, ktorými cvikmi s vlastnou váhou alebo so základným vybavením môžete nahradiť stroje a závažia vo fitku? Alebo ktoré sú najlepšie spaľovače tukov? Jednoducho si to nájdete na internete a môžete tak cestu za vysnívanou postavou začať aj bez plne vybaveného fitka a osobnej trénerky s dokonale vyrysovanou postavou.

Nepotrebujete si z jednej miestnosti spraviť súkromné fitko, aby ste mohla cvičiť doma

Spomenuli sme už základné vybavenie na cvičenie doma. Ktoré to je? V prenesenom význame môžeme povedať, že úplným základom je vaše telo. Existuje množstvo cvikov s vlastnou váhou, vďaka ktorým si môžete precvičiť celé telo.

To iste platí aj pre posilňovacie gumy, ktoré vám zaberú naozaj minimum miesta. O niečo viac, ale stále menej priestorovo náročné sú jednoručné činky. Ak si budete chcieť nejaké zadovážiť, zvoľte však také, na ktorých sa dajú meniť závažia. Nielenže môže byť pre vás pri rôznych cvikoch vhodná iná váha, ale ak v pravidelnom cvičení vytrváte, určite budete časom potrebovať ťažšie váhy.

A čo kardio? Nie každému sa dobre behá vonku v zime. A ak s behom chcete len začať, zima na to naozaj nie je najlepšie obdobie. Ak chcete taktiež niečo spratné, zrejme vám napadne švihadlo. Avšak ak máte pod sebou susedov, nebude to najšťastnejšie riešenie. Ak však máte trochu miesta a zároveň vám záleží na susedských vzťahoch, ideálnym nástrojom sú kvalitné domáce rotopedy. Na rotopede sa poriadne zapotíte bez toho, aby ste musela kvôli jednému vypratať polovicu miestnosti a zároveň sa počas cvičenia na ňom nebude susedom pod vami triasť strop.

Zdroj obrázka:

Autor: Taras Grebinets / Shutterstock.com

About