Viete, aké sú najväčšie výhody športových kočíkov pre vaše deti?

sportove-kociky

To, že deti rastú ako z vody, všetci vieme. Ich vnímanie, pohybové a kognitívne schopnosti sa menia zo dňa na deň. Spia čoraz menej, no zvedavosti a energie stále pribúda. Kedy je ten správny čas na kúpu športového kočíka?

S rastom vašich ratolestí sa stávajú každodenné prechádzky zvykom, a preto je čas na kočík, ktorý bude odolný a váš malý/malá bude môcť sedieť a vykúkať. Najprv sa zamyslite nad tým, čo od kočíka očakávate – extra príslušenstvo, dlhú životnosť, elegantnosť, bezpečnosť a pohodu.

Veľmi dôležitá je správna veľkosť kočíku pre dieťa, ale aj kvôli priestorom vo vašom dome či paneláku. Bývate v paneláku bez výťahu? Pri vyberaní veľkosti myslite na svoju silu a schopnosti. V prvých mesiacoch používania nového kočíka si váš drobec ešte bude chcieť ľahnúť a pospinkať. Pri kúpe zvoľte model, ktorý má aspoň 3 základné polohy:

  • poloha: sed
  • poloha: niečo medzi
  • poloha: ľah

Náš tip: vyberte si kočík, ktorý má otočnú sedaciu časť, aby ste ho mohli tlačiť do oboch strán, a teda v prípade potreby byť dieťaťu tvárou v tvár.

Kedy dať dieťa do športového kočíka?

Kvôli správnemu vývoju chrbtice je potrebné, aby každé dieťa bolo do ukončenia 6. mesiaca svojho života na rovnej ploche. To často športové kočíky neumožňujú. Počkajte, kým dovŕši prvý pol rôčik svojho života.

Pozor na detaily

Materiál kočíka by mal byť čo najviac prírodný a ľahko udržiavateľný. Na poťahu môžu ostávať fľaky. Ak bude ľahko odnímateľný a kvalitný, jednoducho ho operiete a máte po probléme. Dôležité sú aj kolesá, ktoré by mali byť dostatočne veľké kvôli váhe kočíka a aj dieťaťa. Praktickou vecou je určite košík, ktorý bude vaším verným pomocníkom na odloženie fliaš a dobrôt, čistých plienok, hračiek či náhradného oblečenia.

Výhody športových kočíkov

Pohodlie

Možnosť polohovania chrtovej časti zaručí vášmu dieťa pohodlie. K príjemnému pocitu prispeje aj strieška proti slnku. Pre všetky mamičky, pre vaše pohodlie, je dôležitý materiál kvôli ľahkej údržbe a skladnosti kočíka.

Bezpečnosť

Bezpečnosť vášho bábätka je na prvom mieste. Kvalitné a ľahko nastaviteľné popruhy ho udržia na mieste tak, aby sa nevyslobodilo. Nezabúdajte na stále pripútanie, aj keď idete von len na krátko.

Záruka

Športový kočík budete využívať dva-tri roky. Vyhliadnite si obchod, ktorý vám poskytne záručný a pozáručný servis alebo kočík zakúpte na overenom e-shope s kladnými hodnoteniami.

About