Vyhnite sa užívaniu liekov a pomôžte si bylinkami

Užívanie liekov nám dáva istotu, že zdravotné problémy a predovšetkým tá nepríjemná bolesť razom prestane. Väčšina z nás si ale uvedomuje, že dlhodobé užívanie utlmujúcich liekov škodí hlavne tráviacemu ústrojenstvu. Je dokázané, že užívanie liekov znižuje kvalitu mikroflóry žalúdka a spôsobuje viaceré zdravotné ťažkosti, napríklad aj potravinové intolerancie.

Vyhnite sa užívaniu liekov a pomôžte si bylinkami.

V primeranom množstve

Aj užívanie byliniek má svoje pravidlá. Príliš veľká konzumácia byliniek by vám mohla uškodiť. Je potrebné sa riadiť odbornými knihami zaoberajúcimi sa bylinkami. Pri každej bylinke je napísaná odporúčaná dávka a preto by ste sa toho mali riadiť.

Z byliniek si môžete robiť dobré tinktúry, alebo si ich môžete usušiť a robiť si z nich domáce bylinkové čaje.

Ktorým bylinkám by ste sa ale nemali vyhýbať?

Repík lekársky

Repík lekársky pôsobí priaznivo na tráviaci systém. Obsahuje fenoly, terpény, triesloviny i flavonoidy, ktoré chránia tráviaci systém pred zápalovými ochoreniami. Medzi ďalšie skvelé účinky repíka lekárskeho radíme lepšie hojenie rán (odporúčame robiť odvar a používať ho na bolesť zubov), zmierňovanie menštruačného krvácania, pomoc pri cukrovke, má protirakovinové účinky a pomáha aj pri detoxikácii pečene. Ak ste dlhodobo vystavovaný stresu, odporúčame piť čaje zo sušeného repíka lekárskeho. Repík vám pomôže zvládnuť psychický tlak a stres.

Alchemilka

Alchemilka obyčajná sa nám väčšinou spája s menštruačnými problémami. Má priaznivé účinky na ženské pohlavné orgány a výrazne ženám pomáha zmierniť menštruačné bolesti. Okrem toho má ale množstvo iných pozitívnych účinkov. Mnohým ženám pomáha pri nevoľnostiach v prechode. Taktiež dokáže pomôcť pri hojení rán, liečiť zápaly vaječníkov, zlepšuje trávenie, hojí rany pri vytrhnutí zubov, zmierňuje reumu a dnu a dokonca aj čistí krv.