Výškové práce, ktoré by ste mali zveriť profesionálom

Každý majiteľ rodinného domu vie, že starostiam spojenými so zveľaďovaním exteriérovej časti rodinného domu a záhrady sa nevyhnú. Ak sa chceme cítiť dobre vo svojej domácnosti a na záhrade, nesmieme zabúdať starať sa o ne. Niektoré práce okolo domu sú však nad naše sily a oplatí sa najať si firmu, ktorá má potrebné vybavenie, aby nám ich mohla spraviť. Jedná sa väčšinou o výškové práce.

Orezávanie stromov

Ak máte na záhrade ovocné alebo okrasné stromy, po čase je potrebné zabezpečiť orezávanie rizikových stromov. Po určitom čase stromy začnú presahovať na susedov pozemok, niektoré konáre uschnú a tým ohrozujú nielen váš majetok, ale najmä zdravie.

Na orezávanie, resp. spiľovanie stromov je potrebná špeciálna technika, ktorá zabezpečí prácu aj vo väčších výškach a neohrozí pritom zdravie robotníkov. Firmy špecializujúce sa na orezávanie stromov vám vedia zabezpečiť tieto úkony – orezávanie a strihanie ovocných stromov, pilčícke práce pri kalamitách, napílenie drevnej hmoty na dohodnutú dĺžku, uloženie drevnej hmoty, prevoz a likvidácia drevnej hmoty, vyberanie koreňového systému a kompletné vyčistenie okolia prác.

Nemusíte sa tak o nič starať, všetko spravia za vás. Nemusíte sa tak báť, že by vám nebezpečné konáre stromov ohrozovali zdravie rodinných príslušníkov a susedov.

Montáž bleskozvodov

Bleskozvody sú povinné na každom objekte a ak už tie vaše dosluhujú, odporúčame vám vymeniť ich za nové plne funkčné. Medzi výškové práce, ktoré by sme radšej mali zveriť odborníkom, patrí aj montáž kvalitnejších bleskozvodov. Ak nebudete mať funkčné bleskozvody a do vášho domu udrie blesk, môže to mať katastrofálne následky.

Nechajte túto činnosť na odborníkov. Vyžaduje si špeciálnu manipuláciu a navyše sa jedná o prácu vo výške, kedy je potrebné klásť dôraz najmä na istenie robotníka. Tieto firmy majú k dispozícii kvalitnú horolezeckú/ lanovú techniku.

Zdroj obrázka:

Autor: ABCreative  / Shutterstock.com