Vyskúšajte blahodárne účinky zlata

Zdravie je dôležité, o tom nebude zrejme nikto pochybovať. Dokonca by sme mohli povedať, že zdravie je nad zlato. I keď možno sa nájdu výnimky, ktoré sa snažia hromadiť majetok aj na úkor zdravia, skôr, či neskôr to pochopí každý.

Liečivé účinky zlata sú overené už tisícky rokov

Vedeli ste však, že zlato vám môže pomôcť ku zdraviu? A nie, nemyslíme to v tom zmysle, že za peniaze si dokážete kúpiť tú najlepšiu dostupnú zdravotnú starostlivosť. Zlato má totižto liečivé účinky aj samé o sebe, bez ohľadu na jeho hodnotu. A pritom nejde o žiadnu prevratnú novinku, ktorá by spôsobila, že z obľúbených termálnych kúpeľov by sa postupne stali zlaté kúpele.

Liečivé účinky zlata sú ľudstvu známe už tisícky rokov. Už v starom Egypte používali pred viac ako 5000 rokmi elixír z tekutého zlata na „očistenie mysle, tela i ducha“. Aj Kleopatra VII. (áno, to je tá najznámejšia Kleopatra), ktorá úzkostlivo dbala na čistotu a krásu, udržiavala svoju pleť mladistvú, žiarivú a jemnú vďaka zlatým plátkom.

Zlato má významné postavenie aj v ajurvédskom liečiteľstve a používa sa aj v tradičnej čínskej medicíne. Alchymisti z rôznych kútov sveta pridávali zlatý prášok do nápojov, ktoré mali „upokojiť boľavé končatiny“, čo je jedným z prvých označení pre artritídu.

Túžite po večnej mladosti?

A práve pre dámy, ktoré túžia po mladistvom vzhľade a kráse, sú určené pobyty v luxusných kúpeľoch, počas ktorých zakúsia účinky zlata. Hlavne po kozmetickej stránke má totižto zlato čo ponúknuť dámam, ktoré chcú byť večne mladé.

Zlato dodáva pleti vláčnosť, prispieva k redukcii úhlavného nepriateľa každej ženy, vrások, či znižuje výskyt pigmentových škvŕn. Vo všeobecnosti tak spevňuje, vyhladzuje a zjemňuje pleť. Naviac podporuje mikrocirkuláciu a regeneračné procesy v pleti, posilňuje jej obranyschopnosť a dlhodobo ju hydratuje. No čo poviete, vyskúšate nejakú zlatú kúru aj vy?

Zdroj obrázka:

Autor: dimid_86 / Shutterstock.com

About