Vyzdobte si balkón i terasu a privítajte jar

vyzdoba-balkonu

Všetci sa vždy tešíme na Vianoce, no keď je po sviatkoch, prajeme si čím skôr jar. Dlhé a teplé večery nám chýbajú. Miesto nich skončíme buď predčasne v posteli alebo sa necháme nalákať na najnovšiu filmovú novinku. Je marec – prišla jar! Hurá!

Veľké upratovanie nielen v interiéri

Akonáhle sa trochu oteplí a ortuť teplomera ukáže 15 stupňov niekoľko dní po sebe, vieme, že nadobro prišla jar a s ňou aj sezóna kvetov i záhradníčenia. To, na čo sme sa celú zimu tešili a pripravovali, je tu, a preto si vyhrňme rukávy a smelo do práce! Umyté okná a vyluxovaná domácnosť je iba začiatok, nezabudnime ani na exteriér. Šťastlivci bývajúci v rodinných domoch, ale aj tí, ktorí vlastnia balkóny či lodžie – všetci ste pozvaní do sveta vôní, farieb a nápadov.

Najskôr príprava, potom zábava

Aby krása mohla vyniknúť, musíme sa postarať najskôr o čistotu priestorov, kam ju chceme umiestniť. Takže, pripravte si metlu, lopatku, vedro s vodou a niečo chutné pod zub, čo vám prácu určite spríjemní. Zapnite si obľúbenú hudbu a z povinnosti sa stane radosť. Balkón alebo terasu zbavíme nežiadúcich stôp po dlhej zime a potom sa môžeme vybrať na nákup vhodných dekorácií, vrátane črepníkov a substrátu.

Buďte medzi prvými

Keď uvidíte, že v záhradkárstve na vás žmurkajú prvé jarné kvietky, neváhajte ani chvíľu. Takýto tovar sa obvykle veľmi rýchlo vypredá. Buďte medzi prvými, ktorí si zveľadia a zútulnia svoj domov. Kvety sa o to postarajú najlepšie. Prvosienky, narcisy, tulipány, hyacinty, sedmokrásky, iskerníky a sirôtky – čakajú iba na vás.

Bez doplnkov to nepôjde

Čo by to bolo za terasu alebo balkón, keby nebolo čo obdivovať? Už len štýlové črepníky a kvetináče dopomôžu ku krásnemu dizajnovaniu a častokrát stačia na ohúrenie verejnosti. Ten nový ratanový kúsok vám bude suseda iste závidieť! Nie sú to len kvety, ale aj drobnosti, akými sú napríklad solárne svietidlá, sošky, lampáše, exteriérový nábytok a police, ktoré sa postarajú o prvú radosť z dobrého počasia a o tú správnu atmosféru na balkóne, napríklad aj pri pití vášho obľúbeného horúceho nápoja.

About