Vzdelávajte sa doma. Online kurzy otvárajúce obzory

Skončili ste doma a premýšľate nad tým, že by ste sa niečomu priučili, no neviete, kde začať? Preskúmali sme za vás online kurzy a ponúkame vám ich dôkladný prehľad.

Väčšina zo stránok, ktoré sme vybrali, obsahujú platené kurzy, no nie sú to žiadne horibilné sumy. Získané vedomosti sú vo veľkej pravdepodobnosti to, vďaka čomu si neskôr nájdete prácu.

learn2code.sk

Platforma ponúka množstvo kurzov, pričom väčšina z nich je zameraná na naučenie sa programovacích jazykov, ako napríklad java, C++ či PHP . Okrem nich ponúka aj edukáciu v oblasti dizajnu, fotky a videa alebo marketingu.

education.sk

Webový portál sa sústredí na komplexné vzdelávanie. Je rozdelený do dvoch častí – individuálny rozvoj a vzdelávanie a e-learning pre firmy.

kurzy.sk individuálny rozvoj a vzdelávanie

  • najväčší vzdelávací portál na Slovensku. Obsahuje 15 000 kurzov, školení seminárov na jednom mieste.
  • Je rozdelený podľa typu odvetvia a lokality.
  • Okrem jazykových a ekonomických kurzov, obsahuje IT kurzy, povinné kurzy zo zákona, rozvojové, ale aj kurzy z oblasti hobby, krásy a zdravia.

edumio.sk – e-learning pre firmy

  • povinné kurzy zo zákona, BOZP, PO, PZS, OOÚ a rozvoj zamestnancov

hvozdik.sk

Stránka ponúka rekvalifikačné kurzy v odvetví účtovníctva a IT. Pre aktuálne nezamestnaných sú tieto školenia zadarmo.

vita.sk

Online vzdelávacia platforma sa sústredí na programovanie, grafický dizajn, marketing a reklamu. Rovnako vzdeláva v oblasti manažérskych zručností a osobného rozvoja.

Kurzy v angličtine

Ak ste zdatnejší v angličtine, jednoznačne odporúčame Courseru alebo Shaw academy. Kurzy ponúka aj samotný Google (learndigital.withgoogle), či dokonca jedna z najlepších univerzít na svete – Harvard. Kurzy sú zadarmo, záujemci ich nájdu na stránke online-learning.harvard.

Rovnako ak sa zaregistrujete na stránke mooc.org (Massive Open Online Courses), dostanete sa k dostupným online kurzom. MOOC poskytujú cenovo dostupný a flexibilný spôsob, ako sa naučiť nové zručnosti. Ich zásluhou posúvate svoju kariéru a získate kvalitné vzdelávacie skúsenosti vo veľkom rozsahu.

About