Vzťahy nás menia. Buď k lepšiemu alebo k horšiemu

vztahy

Niekto hovorí, že človeka nezmeníš a niekto zas, že ľudia sa menia. Nik nie je celý život rovnaký. Životná situácia, podmienky, v ktorých sa nachádzame, vzťahy, ktoré nás obklopujú, ale i peniaze, ktoré údajne hýbu svetom – to všetko sú faktory zodpovedné za naše vlastnosti.

Zlé sa zdvojnásobí a to dobré stratí

Všetci sa pamätáme, aké to bolo, keď bol náš romantický vzťah na samom začiatku. Mali sme ideálnu predstavu o svojom partnerovi a žiadne chyby sme veru nevideli alebo sme si ich len nechceli pripustiť. Vyzdvihovali sme hlavne tie dobré vlastnosti, vrátane sympatického vzhľadu. Zaláskované až po uši sme presvedčili samé seba, že s týmto „materiálom“ sa veru bude dať pracovať. Tie, ktoré si mysleli, že svojho manžela prevychovajú, sa mýlili.

S plynúcim časom sa totiž nemení len vizuálna stránka osoby, akou je napríklad aj zmena telesných proporcií, vypadávanie a šedivenie vlasov, no s pribúdajúcim vekom niekedy aj nárast zdravotných problémov týkajúcich sa zlej životosprávy. Takže to, čo sa nám na partnerovi páči teraz, v budúcnosti môže vyzerať úplne ináč.

Muž, ktorý holduje v mladosti alkoholu a má rád nečakané dobrodružstvá a flámy, nebude sedieť doma na zadku. Aj forma, ktorú hral zo začiatku, kedy ste boli jediná a najlepšia žena na svete, skratka – bohyňa, sa pominie a časom si nespomenie ani na to, čo znamená pojem „kompliment“. Nebude donekonečna upratovať ani poslúchať. S pribúdajúcim vekom narastú nové maniere, ktoré spolu nebudete musieť zvládnuť.

Môžete však spolu dospieť

Najmä mladé páry veľmi rýchlo zistia, čo to je zodpovednosť, keď im do života vstúpi dieťa a s obrúčkami na rukách sa budú musieť popasovať s úskaliami ťažkých dní. Veľa sa spolu naučia. Pravda je aj to, že z jedného na druhého postupom času prejdú rôzne návyky. Môžete sa v mnohom polepšiť a zmeniť, ale aj pokaziť a zničiť. Byť vo vzťahu je obrovská škola a je len na vás, čo z toho si osvojíte a pomôže vám stať sa v prvom rade lepším človekom.

About