Zahrajte sa na alchymistky a začnite si vyrábať doma krémy

vyroba-kremu-doma

Dnes už nie je nemožné vyrobiť si doma naozaj čokoľvek! Výrobu mydiel zvládnu už aj začiatočníci, avšak také krémy či telové mlieka – to je skutočná výzva pre tie náročné z nás, ktoré majú dosť všakovakej chémie, parabénov a rôznych iných „nechutností“, ktoré si dobrovoľne nanášame denne na seba.

Máme sa rady, a preto neustále vymýšľame, skúšame a skúmame

Už vieme, že mejkap s prirodzenosťou a zdravím nemá nič spoločné a mnohé sme sa ho zriekli. Z času na čas, keď sa chystáme na veľkolepú udalosť, si ho samozrejme rady nanesieme, parádne sa našminkujeme, upravíme, aby naša  krása ešte viac vynikla. Zabúdame však, že chémia, ktorá nášmu telu nie je prirodzená, sa nachádza aj v obyčajných hydratačných krémoch na tvár. S dobrým pocitom, že pleti dodávame vitamíny, padáme do sebaklamu. Platíme sa za drahé značky a spoliehame sa na ich vysokú účinnosť.

Pravdou je, že doma vyrobený krém, vám poskytne oveľa viac, než ten drahý z obchodu

Ako teda začať s jeho výrobou? Zvládnem to aj ja? Zvládne to každý, kto sa skutočne zaujíma o to, čo si na svoju pokožku natiera a cez všetky póry následne vstrebáva. Koža je predsa najväčší orgán ľudského tela a mali by sme s ňou byť rozhodne zadobre. Ľudia si myslia, že iba krémovanie stačí na to, aby sme vyzerali dlhšie mladí a trochu klamali vekom. Hoci sa nemýlia, treba však doplniť, že aj psychický stav napomáha k celkovému zjavu. „Pohoďáci“ vyzerajú mladšie a sú zdravší!

Ak si teda túžite dopriať oveľa viac skutočného luxusu a starostlivosti – začnite si výživné krémy vyrábať doma samy. Môžete začať napríklad zakúpením si požadovanej literatúry, kde je všetko dopodrobna  vysvetlené. Nájdete tam rôzne recepty, návody, postupy, s ktorými sa ľahko pracuje a už čoskoro sa z vás stanú profesionálne výrobkyne domácej, ale o to zdravšej kozmetiky!

Nielen ušetríte, ale poskladáte si krém presne podľa toho, čo potrebujete

Keď už budete mať teóriu zvládnutú, ostáva už len jediné – nákup potrebných surovín. Možno prvá investícia bude trochu drahšia, ale všetky suroviny vydržia dlho a poslúžia na viac použití. Keď sa zabehnete, zistíte, že ste ušetrili nemalú sumičku, pretože oveľa kvalitnejší krém za tretinkovú cenu – budete skladovať u seba doma v chladničke a s dôverou si ho nanášať na svoju tvár či telo. Rôzne internetové obchody vám ponúkajú to, čo k svojej výrobe budete potrebovať, a tak na jednom mieste nakúpite všetko. Vyskúšame to aj my a potom predložíme podrobný návod a postup na jeden naozaj skvelý krém! J

About