Zatočte s únavou a pomôžte vášmu organizmu zbaviť sa škodlivých látok

Začalo sa nám nové ročné obdobie, dni sa začínajú predlžovať a pribúdajú aj slnečnejšie dni. Aj napriek týmto povzbudivým faktorom cítime na sebe, že nemáme toľko energie, koľko by sme potrebovali.

Ak vás dlhodobo trápi únava, teraz je ten správny čas na detoxikáciu organizmu, kedy sa váš organizmus zbaví škodlivých látok.

Zamerajte sa na bylinky

Sušené, ale aj čerstvé bylinky, ktoré nám momentálne príroda poskytuje, pomôžu vášmu organizmu zbaviť sa škodlivých látok a ochránia ho pred baktériami a vírusmi. Odporúčame kupovať alchemilku obyčajnú. Pomáha totiž čistiť krv, pomáha zlepšiť trávenie a pomáha dokonca aj pri hnačkách a kolikách.

Okrem alchemilky pite čaje z podbeľu, z prvosienky jarnej, ale aj z pľúcnika lekárskeho. Tieto bylinky pomáhajú bojovať s respiračnými ochoreniami. Doplniť ich môžete o čaje z medovky lekárskej, lipy malolistej, či šalvie lekárskej.

Odporúčame čaje z byliniek striedať aj s čistou vodou. Pravidelným pitím čajov z byliniek pomôžete vášmu organizmu zbaviť sa toxických látok.

Zvýšte príjem ovocia a zeleniny

Ak chcete zatočiť s únavou, je potrebné, aby ste zvýšili príjem ovocia a zeleniny. Odporúčame vám robiť si ovocné kaše, pri ktorých použijete čerstvé ovocie, biely jogurt a doplníte ich chia semienkami. Robievajte si tzv. granolu, ktorá vás zasýti a poskytne vám potrebné vitamíny.

V tomto období zvýšte príjem cesnaku, cibule, zelenej papriky, ale aj domácich jabĺk.

Ak ste unavení, odporúčame konzumovať vitamíny skupiny C, A a B. Dôležitý je ale aj vitamín D, ktorý pomáha bojovať s únavou a získame ho aj pobytom na slnku. Trávte preto viac času na slnku, v prírode. V súčasnej situácii ale nechoďte na navštevované miesta, ale vyberajte si miesta, kde nestretnete veľký počet ľudí. Pobytu na čerstvom vzduchu sa úplne nevyhýbajte. Malo by to skôr negatívny efekt.

Zdroj obrázka:

Autor: ikrolevetc / Shutterstock.com