Zázrak nazývaný kokosový olej a jeho účinky na vlasy

kokosovy-olej-na-vlasy

Mnoho žien trápi vypadávanie vlasov, napriek všetkým najlepším snahám, ktoré pre svoje vlasy robia. Kupujú si drahé prípravky, skúšajú rôzne kúry, no zdá sa, že nič nefunguje.

Kokosový olej je zázrak, ktorý sa vo východnom svete používa už niekoľko stoviek rokov na riešenie mnohých problémov. Funguje perfektne ako prípravok na bielenie zubov, na hydratáciu suchých miest, ekzémov, na varenie a taktiež aj na podporu našich vlasov.

 Výhody kokosového oleja 

  • Obsahuje kyselinu laurovú, ktorá pomáha viazať bielkoviny vo vlasoch, chráni vlasové korienky a zabraňuje ich rozpadu.
  • Antioxidanty v kokosovom oleji pomáhajú zvyšovať zdravý rast vlasov
  • Preniká do vlasových korienkov, chráni ich pred znečisťujúcimi látkami v životnom prostredí a prebytočným teplom
  • Obsahuje antibakteriálne látky, ktoré chránia vlasy pred akýmikoľvek bakteriálnymi problémami, ktoré môžu brániť rastu vlasov. Pomáha poskytnúť celkovú výživu vlasom a pokožke hlavy.
  • Je to prírodný vlasový kondicionér, ktorý pomáha udržiavať vlasy jemné a lesklé
  • Masáž hlavy s kokosovým olejom pomáha zlepšovať krvný obeh a zabezpečuje, aby boli vyživované aj vaše folikuly

Ako použiť kokosový olej na vlasy

Najprv si umyte vlasy klasickým šampónom, ktorý používate. Následne si ich osušte uterákom. Ako kondicionér príde kokosový olej, ktorý si najprv trochu ohrejete v miske, aby bol roztopený. Na vlasy naneste a vmasírujte do pokožky kokosový olej. Použite hrebeň, aby ste sa uistili, že ste olej naniesli na celú hlavu. Vlasy si môžete zabaliť do uteráka a kokosový olej nechajte pôsobiť zhruba 45 minút (alebo na celú noc). Po uplynutí tejto doby vlasy znovu umyte šampónom, aby ste sa zbavili všetkej mastnoty. Následne môžete vlasy nechať uschnúť prirodzene, bez fénovania. 

Pridajte k tomu ešte aloe vera

Ak by vám táto kúra nestačila, odporúčame ku kokosovému oleju pridať trochu aloe vera a použiť to znovu ako kondicionér. Vaše vlasy budú zaručene zdravšie a silnejšie a vy tak budete mať korunku na hlave v podobe krásnych a hlavne zdravých vlasov.

About