Vyberte si projekt rodinného domu a dajte si ho postaviť na kľúč

rodinny-dom-na-kluc

Vlastniť nehnuteľnosť je pre mnohých Slovákov prioritou. Takéto vlastníctva nehnuteľností nie sú však trendom v západných krajinách, napríklad v Nemecku. Tam väčšina obyvateľstva žije v podnájmoch nielen v bytoch, ale aj v rodinných domoch.

Ak ale plánujete stavbu vlastného rodinného domu, dajte šancu firme, ktorá sa zaoberá tvorením katalógových projektov rodinných domov a ich stavbou.

Ušetrí čas a aj peniaze

Každý, kto staval vlastný rodinný dom s pomocou príbuzných, veľmi dobre vie, aké je to náročné najmä na čas. Stavbu rodinného domu je potrebné realizovať pod stavebným dozorom, teda pod niekým, kto sa rozumie stavbárčine a vie, ktoré materiály uprednostniť a ktorým sa naopak vyhnúť.

Ak si ale vyberiete jeden projekt z ponuky projektov rodinných domov, máte istou, že presne taký dom, aký ste si vybrali, vám bude postavený. Pri každom jednom projekte máte napísané počet miestností, zastavanú plochu, úžitkovú plochu, cenu projektu, ale aj cenu na kľúč.

Buď sa rozhodnete, že vám navrhnú rodinný dom a vytvoria vám projekt, na základe ktorého budete stavať, alebo sa rozhodnete pre stavbu rodinného domu na kľúč. Ak sa rozhodnete pre druhú možnosť, ušetríte čas a v mnohých prípadoch aj peniaze.

Nízkoenergetické domy

Ak vám záleží na životnom prostredí a zvyšujúce ceny energií vás nútia uvažovať nad stavbou rodinného domu, ktorý vám výrazne zníži náklady na energie, dajte si postaviť moderný nízkoenergetický dom. Energeticky úsporné alebo nízkoenergetické domy majú výrazne znížiť náklady na vykurovanie.

Vytvoriť však projekt nízkoenergetického domu nebude také ľahké. Je potrebné zvážiť výber materiálu, orientáciu na svetové strany, vytvorenie tepelných mostov, ale prikloniť sa aj k úspornejšiemu vetraniu. Pri nízkoenergetických domoch sa využíva rekuperácia, čiže spätné získavanie tepla.