Dojčenie s prsnými implantátmi

Môže žena, ktorá má prsné implantáty dojčiť? Je to bezpečné ako pre matku, tak aj pre jej dieťa? Odpovede lekárov sú jednoznačné – mamičky s „umelými“ prsiami môžu bez strachu dojčiť, pozor by si však mali dať na niekoľko faktorov.

Za dostatok materského mlieka môžu aj gény a celková schopnosť ženy dojčiť

Asi sa vám to zdá nereálne, pretože  v minulosti všetky ženy dojčili svoje deti. Neexistovali umelé materské mlieka, ktoré sa dávkovali s prevarenou vodou. Dojčili všetky a tie, ktoré zo zdravotných príčin mlieko nemali alebo dojčiť nemohli, museli si poradiť samé ako len mohli. Buď si nosili materské mlieko od iných žien, alebo používali kozie mlieko, o ktorom sa hovorí, že má podobné zloženie tomu ľudskému. Niektoré ženy skratka nemajú možnosť dojčiť, pretože ich prsia majú určitú „vadu“. Dnes je to hlavne o psychike a nastavení. Podvedomie automaticky zadáva príkaz na spustenie a tvorbu materského mlieka. Všetko závisí od vôle mamičky.

Ako je to s prsnými implantátmi? Na čo sa treba vopred pripraviť?

Ešte predtým, ako sa dobrovoľne dáte „pod nôž“, mali by sa so svojím ošetrujúcim lekárom pozhovárať o tejto téme do väčšej hĺbky. Prečo ste sa rozhodli o zväčšenie poprsia? Ide vám len o estetický dojem alebo vás k tomu viedli iné zdravotné problémy? Tých predsa môže byť viacero. Správny prístup je ten, ak vám bude všetko vopred vysvetlené, ale pýtať by ste sa mali aj vy. Aké klady a zápory mi „umelé“ prsia do života prinesú? Okrem toho, že sa budem cítiť sebavedomejšie a môj vzhľad bude azda lepší, neovplyvní to v budúcnosti fakt, že si chcem založiť rodinu?

Dojčenie so silikónmi

Lekári hovoria, že s prsnými implantátmi môžete dojčiť a dané umelé hmoty vo vašich prsiach nemajú absolútne žiadny vplyv na zloženie a chuť materského mlieka, čo potvrdili aj rôzne vedecké výskumy. Dôležité je sa vopred dohodnúť s ošetrujúcim odborníkom. Nie je totiž jedno, kadiaľ bude viesť jazva. Ak sa totiž bude uberať práve na miestach okolo prsných žliaz, mohol by vzniknúť v budúcnosti problém s tvorbou mlieka a s celým procesom dojčenia. Veľa žien zaujíma aj otázka, či treba po „odstavení“ dieťatka podstúpiť ďalšiu plastickú operáciu. Všetko závisí od vzhľadu pŕs. Pokiaľ by ste výrazne pribrali na váhe a potom náhle schudli, pokožka by mohla ochabnúť. To by mohlo ovplyvniť vzhľad prsných implantátov a niekedy je nutný ďalší chirurgický zákrok.

About