Doprajte deťom bezpečnú zábavu na záhrade: Riešením je vlastné detské ihrisko

Snom každého dieťaťa je detské ihrisko, čo si budeme nahovárať. Miesto, kde sa tí najmenší nerušene zabávajú bez toho, aby ktokoľvek cudzí narušil ich svet fantázie. Je mnoho dôvodov, prečo si zaobstarať vlastné detské ihrisko na záhradu, toto sú tie najčastejšie a najpodstatnejšie, s ktorými sa stretáva takmer každý rodič.

Drevené detské ihrisko je tým najlepším darčekom a zároveň ideálnym miestom pre bezpečnú a aktívnu zábavu na záhrade. Detským ihriskom vašim ratolestiam vytvoríte miesto, ktoré je skutočne iba ich a nemusia sa oň deliť. Najlepšie na tom je, že deti môžete sledovať pri hre počas popíjania kávy priamo z pohodlia domova. Stačí sa pozrieť z okna a hneď viete, čo sa deje, takže sa môžete nerušene venovať relaxu, vareniu, jednoducho čomukoľvek, čo práve robíte.

Detské ihriská zdokonaľujú pohyb a rozvíjajú fantáziu

Skrývačku, naháňačku, šplhanie, hojdanie, šmýkanie a veselé šantenie deti jednoducho zbožňujú, a ak im dáte priestor, ktorý všetkým týmto aktivitám dá iný rozmer, budú v siedmom nebi. Nehovoriac o tom, že týmito aktivitami si deti zdokonaľujú svoje pohybové zručnosti, rozvíjajú fantáziu a zmysel pre hru.

Ponuka detských ihrísk na záhradu je naozaj rozmanitá. Nájdete v nej menšie zostavy na terasu alebo do malej záhrady, až po veľkoryso riešené detské ihriská na záhradu, ktoré ponúkajú rozmanité aktivity ako horolezecké steny, rebríky, šmykľavky, pieskovisko či lano. Ak máte doma milovníkov hojdania, určite vám skvelo poslúži zostava hojdačiek Marimex so šmykľavkou. Poraďte sa s deťmi, čo by sa im u vás na záhrade páčilo najviac. Možností je doslova neúrekom.

Bezpečná hra? Kvalitné ihriská spĺňajú prísne normy

Neodškriepiteľne najdôležitejším parametrom výberu detského ihriska je kvalita a bezpečnosť. Zostava hojdačiek Marimex so šmykľavkou a mnohé ďalšie ihriská sú certifikované výrobky, ktoré prešli náročnými testami a garantujú dostatočnú stabilitu, konštrukčnú spoľahlivosť a spĺňajú normy EN 71 týkajúce sa bezpečnosti hračiek. Či už si vyberiete drevené detské ihrisko alebo plastový variant, môžete si byť istí, že ak zvolíte kvalitného predajcu, vydrží vám v nezmenenom stave celé roky. Doprajte vašim ratolestiam nezabudnuteľnú a bezpečnú zábavu, ktorú môžete nerušene pozorovať na vlastné oči priamo u vás doma. Ešte stále premýšľate, či si zaobstarať vlastné detské ihrisko?

About

Barbora pracuje ako copywriterka a redaktorka v online aj printových médiách už viac ako trinásť rokov. Napriek tomu, že má vyštudovanú environmentalistiku, tvorila už počas strednej školy a neskôr počas vysokej školy prispievala článkami do mnohých ženských magazínov. Vo voľnom čase ju okrem písmenok zamestnávajú najmä dve deti - šesťročný Maxim a ročný Theo.