Micelárna voda – otázky a odpovede

micelarna voda bioderma

Prostriedok zvaný micelárna voda je odbornej aj širokej verejnosti známy už veľmi dlho. Svoj pôvod má vo Francúzsku, ktorého obyvatelia roky bojovali s dôsledkami, ktoré na ich pokožke zanechávala tvrdá voda. Veci sa začali meniť k lepšiemu až pri používaní micelárnej vody. Zaujíma vás čomu micelárna voda vďačí za svoj úspech a na čo všetko sa dá použiť? Pýtali sme sa za vás a toto sú odpovede, ktoré by vás mohli zaujímať.

Nie je micelárna voda len marketingovým trikom?

Veru nie je. Roztok na báze vody totiž obsahuje drobnučké olejnaté čiastočky zvané micely, ktoré vynikajú ohromnou čistiacou schopnosťou. Doslova k sebe priťahujú a viažu nečistoty a prebytočnú mastnotu z povrchu tváre. Takže žiadna reklama, ale rukolapný účinok.

V čom je micelárna voda iná ako ostatné čistiace prostriedky?

Micelárna voda okrem toho, že dokáže skvele čistiť pleť, vyniká aj vo svojej jemnosti. Je dokonale neagresívna voči prirodzenej ochrannej vrstve pokožky. Micely ju nijak nerozrušujú ani nevysušujú. Micelárna voda tiež neobsahuje žiadne alkoholy, vonné ani penivé látky, ktoré by mohli agresívne vplývať na pleť.

Pre aký typ pleti je micelárna voda vhodná?

Micelárnu vodu môžu používať ľudia s akýmkoľvek typom pleti. Zmiešaná, mastná aj suchá pokožka, micelárna voda je prospešná pre každú pleť. Výborne hydratuje a osviežuje a pokiaľ je pokožka podráždená, dokáže ju tento prípravok upokojiť.

Môže micelárna voda zhoršiť prejavy kožných ochorení?

Je to veľmi nepravdepodobné. Micelárnu vodu veľmi dobre znáša atopická pokožka a tiež pokožka postihnutá inou formou kožného ochorenia. Aj v tomto prípade ľudia oceňujú hydratačné schopnosti tohto prípravku. Každopádne ale pacientom s dermatitídou odporúčame konzultovať používanie micelárnej vody a v zásade akýchkoľvek kozmetických a čistiacich prostriedkov so svojim kožným lekárom.

Dokáže micelárna voda odstrániť make-up?

V zásade áno. Záleží však aj na sile vrstvy a tiež na druhu make-upu. Na trhu ale nájdete aj micelárnu vodu, ktorá si poradí dokonca aj s vode odolným make-upom. Tak či onak, micelárna voda je veľmi dobre použiteľná v rámci čistiacej rutiny na záver dňa. Skúste ju zaradiť medzi ostatné prostriedky, ktoré používate, prípadne sa pri čistení pleti skúste spoľahnúť výhradne na micelárnu vodu.

bioderma micelarna voda

Môže micelárna voda slúžiť ako náhrada obyčajnej vody?

V rámci použitia na kozmetické účely áno. Micelárnou vodou si napríklad môžete ráno aj počas dňa oplachovať a čistiť tvár bez strachu o to, či vaša pokožka ostane vysušená alebo nie. Je skvelá na osvieženie po cvičení vo fitness centre alebo na cestách v situáciách, keď nie je dostupný vodný zdroj. Micelárnu vodu stačí len naniesť, nechať pôsobiť a následne jemne odsať, napríklad vatovým tampónom. Nič viac, nič menej.t