Milovanie na „červenú“?

Skôr, ako sa začnete pohoršovať a premýšľať, či je naozaj reč o tom, o čom si myslíte, že reč je, tak sa stopnite. Milovanie počas menštruácie nie je zvrátené ani nečisté. Prekvapili by ste sa, čo všetko môže priniesť do vášho vzťahu.

Poďme na to postupne

Téma menštruácie by nemala byť tabu. Patrí to k nám, ženám a celý tento cyklus riadi každučký náš deň. Naše nálady, nápady, tvorivosť a energia sa menia v závislosti od hormónov a našich plodných i neplodných dní. Niekedy sme plné lásky a oddanosti, inokedy v nás drieme nevraživosť a sebeckosť. Raz sa nám darí viac, inokedy menej, ale sme to skratka my. Menštruácia nie je choroba. Nie je ani nechutná, nečistá, nedôstojná a ešte ďalšie rôzne slová s predponou „ne“. Ona je a basta.

Ženské libido narastá i klesá

Podľa toho, v ktorej fáze cyklu sa nachádzate, podľa toho sa mení aj vaša chuť na sex. Sú dni, kedy si vyslovene chcete užiť rozmaznávanie, inokedy máte chuť na džungľu v spálni a hotovú divočinu. Potom prídu aj také chvíle, kedy sa chcete venovať najmä svojmu partnerovi a na svoje pohnútky nemyslíte. Práve počas vašich dní sa však dostávate do fázy, kedy by ste to robili najradšej od rána do večera. Odhoďte zábrany. Prekážky neexistujú. Sú iba vo vašej hlave.

Je to bezpečné?

Milovanie „ na červenú“, je ten najerotickejší zážitok, aký si len viete predstaviť. Ak ste to ešte nevyskúšali, aspoň si o tom čosi prečítajte a možno o tom popremýšľate. Menštruácia neznamená, že nemôžete počas styku otehotnieť. Lekári dokonca hovoria o zvýšenej pozornosti, najmä čo sa týka hygieny u oboch partnerov. Buďte zodpovední. Nielen voči sebe samým, ale aj voči sebe navzájom. Počas menštruácie sa totiž skôr nakazíte pohlavnými chorobami alebo inými nepríjemnými záležitosťami.

V čom je to iné?

Ženské telo je oveľa citlivejšie a vnímavejšie. Všetky jeho časti reagujú okamžite na podnety, tak čo potom  na „tých miestach“? Môžete zažiť orgazmy nevídaných rozmerov, dokonca niekoľkonásobné, pretože ste prekrvené. Tak, ako to budete ináč pociťovať vy, tak to bude ináč pociťovať aj váš partner. Vzrušenie pôjde ruka v ruke s novými pocitmi a týmto dobrodružstvom. Okrem toho vás spojí vzájomná dôvera, nesmierne vás to zblíži a presvedčí o nefalšovanej láske, ktorá nepozná slová ako „nedá sa“ alebo „nesmie sa to“. Keď sa dvaja ľúbia, nepotrebujú poučky o tom, čo sa robí a čo nie. Keď máte chuť sa milovať, milujte sa kedykoľvek.

About