Netradičné venčeky na dvere

venceky na dvere

Na Vianoce a Veľkú noc je bežné ozdobiť vchodové dvere vencom, ktorý navodí tú správnu atmosféru. Prečo sa však nenaladiť aj na leto či jeseň? Vyrobte si vlastné venčeky na dvere, ktorými dáte druhým najavo svoju hravosť a štýl.

Vedú prírodné materiály

Polystyrénových kruhov ovešaných umelými kvetmi sme sa už napozerali dosť. To, že nastal čas na zmenu, badať najmä posledné roky. Vstupné dvere sú čoraz častejšie zdobené venčekmi z prútia, či už kúpenými, alebo vlastnoručne vyrobenými. Nemusíte byť majstrom v pletení, dnes sa dá celkom slušne podvádzať. Stačí si kúpiť hotový kruh, ktorý sa dá následne ozdobiť podľa vlastného vkusu. Vytvoriť si môžete venčeky na každé ročné obdobie i príležitosť, len treba mať dostatok fantázie. Možno sa vám to zapáči natoľko, že si budete chcieť venček zavesiť aj vnútri, nad kuchynský stôl, na okno či ho položiť ako dekoráciu na stôl.

Čím venček obdariť, aby pôsobil originálne? Sušenými kvetmi, plodmi (šípky, tekvice, gaštany, fazuľa, orechy, pomaranče, kukurica a i.) a bobuľami, škoricou, medovníčkami, listami, ihličím, slamou, machom, strukmi, pierkami, vajíčkami, šiškami, mušľami, ulitami, makovicami… Všetkým, čo vám brnkne do nosa. Samozrejme, pokiaľ v obchode natrafíte na niečo umelo vytvorené, čo však vyzerá ako ozajstné, neváhajte a berte. Aspoň vám to dlhšie vydrží.

Minimalistické vence vs vence s hustou hrivou

Je len na vás, pre ktorý typ sa rozhodnete, oba môžu pôsobiť luxusným dojmom, ak sú jednotlivé komponenty venca vhodne farebne zladené. Venčeky, ktoré obsahujú menej dekoratívnych prvkov, by mali zaujať aspoň ich výraznosťou. Vence, ktoré sú celé obrastené ozdobami, by si mali zachovať jeden štýl – nemiešajme zimné dekorácie s letnými a letné s jesennými… Pomaranč vedľa fazuľového struku nezaujme, ako keď je kombinovaný s machom, ihličím, šiškami alebo orechmi.

Spravte si škoricový venček

Zívajú vaše vchodové dvere od nudy? Ozdobte ich voňavou dekoráciou. Stačí, ak si na polystyrénový či prútený kruh tavnou pištoľou alebo drôtikmi nahusto pripevníte paličky škorice. Najlepšie tak, aby ani kúsok neostal voľný. Následne venček ozdobte podľa aktuálneho ročného obdobia. Špagáty, stužky, vrecovina alebo perličky vám môžu byť nápomocné pri záverečnej fáze dekorovania. Pozor však, aby ste to neprehnali a naďalej prenechali prvé slovo darom z prírody. Aj keď škorica evokuje v prvom rade vianočné chvíle, uvidíte, ako skvelo ladí so sušenými kvetmi alebo ulitami…

About

No Comments

Leave a Comment